Poznaj kobietę, która pamięta każde wydarzenie ze swojego życia!
26.04.2017

Poznaj kobietę, która pamięta każde wydarzenie ze swojego życia!

 

Dacie wiarę? Na świecie jest zaledwie około 60-80 osób, które posiadają zdolność autobiograficznej pamięci, dzięki której zapamiętują nawet najbardziej przyziemne wydarzenia w ciągu dnia. Pamięta także wszystkie swoje sny, przez które czasami czuje niepokój i stres.

 

 

Jedną z takich osób jest Rebecca Sharrock z Wielkiej Brytanii, która nie tylko zna na pamięć każdą część Harrego Pottera, ale może również sięgnąć pamięcią do momentu, kiedy miała zaledwie kilkanaście dni. To właśnie w tym czasie mama sadzała ją na miejscu kierowcy w swoim samochodzie, co kobieta pamięta jakby to było wczoraj. Nieźle, co?

 

 

Jesteście ciekawi co między innymi pamięta Rebecka i jak daleko sięga pamięcią wstecz? Oto kilka dość humorystycznych historii:

 

Pierwsze urodziny. Rebecca pamięta jak mama ubrała ją wówczas w satynową sukienkę, która była uszyta z materiału, który sprawiał, że strasznie swędziało ją całe ciało. Dziewczynka, a w zasadzie niemowlak cały czas płakała podczas, gdy mama mówiła jej, że to jej szczególny dzień i żeby się uśmiechnęła.

 

 

Właśnie w te urodziny dziewczynka dostała w prezencie pluszową zabawkę Minnie Mouse. Choć dostawanie prezentów to przyjemność to Rebecca była przerażona twarzą maskotki przez co cały czas płakała.

Kobieta pamięta również narodziny swojej młodszej siostry. Ta przyszła na świat, kiedy miała 2 lata. Wspomnienia? Rebecca bardziej była zainteresowana zabawą w pociąg niż tym jakże ważnym faktem.

 

 

Choroba HSAM, czyli hipermnezja została zdiagnozowana u Rebecci, kiedy miała 21 lat. Chorzy posiadają niezastąpioną pamięć. Pierwszy przypadek, który zdiagnozowano i opisano w literaturze dopiero w 2006 roku. Czy to oznacza, że wcześniej nikt nie chorował? Nie, po prostu osoby z doskonałą pamięcią nawet nie pomyślały o tym, żeby pójść do jakiegoś specjalisty. Po co, przecież to świetna pamięć to marzenie wielu ludzi, prawda?

 

Zdjęcia: dailymail.co.uk

  • udostępnij
1 komentarzy

Oliwia-Głuszko
0

Wow

odpowiedz

Oliwia-Głuszko
0

Wow

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda