Jak zapakować prezent - 10 pomysłów
03.12.2018

Jak zapakować prezent - 10 pomysłów

autor
Co roku ten sam problem - jak zapakować prezenty? W końcu każdy prezent zasługuje na ładne opakowanie a często nawet skromne prezenty zyskują dzięki pięknej oprawie, zwłaszcza ręcznie robionej - to największy dowód miłości :)
1. Torebki na prezenty
Aktualnie na rynku mam tak ogromny wybór wzorów i rozmiarów, że prawie każdy prezent uda nam się w nie zapakować. Są uniwersalne, łatwe i szybkie w użyciu, sprawdzają się zwłaszcza w pakowaniu prezentów "na ostatnią chwilę". Czasami są jednak zbyt proste i oczywiste, a dla bliskiej nam osoby warto sie bardziej postarać :)
2. Skarpety
Raczej rzadko widuje się je w Polsce, zwyczaj ten znany jest w Ameryce, może dlatego że tam w prawie każdym domu jest kominek :D. Ale jeśli tylko macie miejsce żeby je powiesić (niekoniecznie na kominku) to wykorzystajcie je, bo są naprawdę efektowane. 
3. Celofan
Celofan to szeleszcząca folia często używana do pakowania różnych rzeczy; dostępna jest w wielu kolorach i wzorach i można ją kupić prawie w każdym sklepie papierniczym albo kwiaciarniach. Jest stosunkowo tani, łatwy w użyciu a żeby go związać wystarczy jakakolwiek wstążka - w okresie bożonarodzeniowym polecam te z sezonowymi aplikacjami :).
4. Prezent w słoiku
Ciekawe i nietuzinkowe rozwiązanie, polecam zwłaszcza do spakowania małych rzeczy, które można schować w nim pod słodyczami, a w okresie zimowym np. pod sztucznym śniegiem lub zielonymi gałązkami co da fajny efekt. Myślę, że w tej roli sprawdzi się nawet zwykły słoik, jeśli tylko ładnie okleimy górną część lub ciekawie ozdobimy nakrętkę.
5. Prezent jako cukierek
Ciekawy sposób na pakowanie słodyczy, perfum lub innych wydłużonych rzeczy - sama tak zapakowałam elektroniczny zegarek dla siostrzeńca :) Można do tego wykorzystać kolorowy papier i wstążki. 
6. Gotowe pudełka
Dostępne cały rok, a w okresie świątecznym asortyment wzbogaca się o sezonowe wzory i różne rozmiary. Są efektowne ale również łatwe w użyciu jak torebki.
7. Gazeta
Każdy znajdzie ją u siebie w domu a dzięki kilku niepozornym dodatkom (wstążki, zielone gałązki, jemioła) stworzysz dzięki niej piękne opakowanie na prezent. 
8. Szary papier
Równie uniwersalny co gazeta, choć rzadziej dostępny w domu ale za arkusz w sklepie papierniczym zapłacimy ok 1 zł. 
9. Papier ozdobny
Chyba najczęściej używany do pakowania prezentów, zwłaszcza tych o regularnych kształtach, w grudniu można go kupić praktycznie w każdym sklepie. Warto dodać do niego coś od siebie, przewiązać wstążką lub nakleić gwiazdkę.
10. Papier 'zrób to sam'
Wyjątkowa ozdoba, którą można wykonać samodzielnie i wbrew pozorom bardzo prosto. Są różne metody ale ja przedstawiam Wam tą - malowanie papieru bańkami mydlanymi - nawet dziecko to potrafi :).
Wystarczy wlać barwnik w dowolnym kolorze do płynu z baniek mydlanych a następnie puszczać je nad białą kartką. Po wyschnięciu mamy gotowy papier ozdobny o niebanalnym i niespotykanym wzorze. Jeśli chcemy dopieścić nasz prezent warto zrobić kilkucentymetrową zakładkę na papierze, która będzie służyć za kieszonkę. Możemy w niej umieścić co chcemy: liścik, kwiaty a nawet słodycze i cukrowe laski - ogranicza nas tylko wyobraźnia :)

Który pomysł podoba sie Wam najbardziej? :)
19 lubi to
6
304

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB
Dołącz do DDOB

ddob
youtube

Moda