10 Skutecznych sposobów na wybielenie zębów
09.11.2018

10 Skutecznych sposobów na wybielenie zębów

METODY WYBIELANIA ZĘBÓW
1. Wybielanie za pomocą lampy w gabinecie
Zaletą tej metody jest wybielenie w krótkim czasie. Ta metoda pozwala na rozjaśnienie zębów nawet do 5 tonów w godzinę. Jest to medoda bardzo skuteczna. Polega na naniesienu na zęby specjalnego żelu wybielającego i naświetlania lampą, która przyśpiesza działanie preparatu. Jeden zabieg trwa ok. 30-40 minut, w zaleźności od oczekiwanego efektu należy go powtórzyć 3 - 4 razy. Jest to metoda bezbolesna, jednak następnego dnia po naświtlaniu zęby mogą być troche nadwrażliwe. Należy również przestrzegać białej diety do 2 tygodni od ostatniego zabiegu wybielania. 
2. Wybielanie laserowe
Bardzo skuteczna metoda polegająca na zabezpieczeniu dziąseł i nałożeniu preparatu wybielającego, następnie naświetla się zęby specjalną wiązką światła laserowego, zabieg jest bezbolesny.
3. Metoda nakładkowa
Polega na samodzielnym wykonaniu odlewu naszych zębów z przezroczystego elastycznego materiału. Na tak przygotowaną nakładkę aplikujemy żel wybielający i stosujemu samodzielnie w domu. Nakładki powinno się stosować przez 2 tygodnie nosząc je przez godzinę dziennie.
4. Paski wybielające
Jest to metoda do samodzielnego wybielania w domu. Zęby możemy rozjaśnić o 2 - 4 tony a pierwsze efekty możemy zauważyć już po 2 - 3 dniach. Paski nasączone są specjalnym żelem wybielającym z substancją aktywną. Paski łatwo i bezproblemu się nakłada należy je nosić od 40 do 60 minut dziennie. Możemy je stosować 2 razy dziennie przez 7 dni lub przy większej wrażliwości zębów 1 raz dziennie przez 14 dni. Jest to metoda bezbolesna i bezpieczna.
5. Żel wybielający do stosowania w domu
Bardziej polecany jest do stosowania dla podtrzymania efektu białych zębów po uprzednim wybielaniu inną metodą . Nie należy do bardzo skutecznych metod, efekt jaki możemy uzyskać nie będzie większy niż 1 ton, świetnie sprawdza się przy stosowaniu z innymi metodami co kilka miesięcy dla podtrzymania efektu.
6. Pasta wybielająca
To najprostsza metoda wybielania zębów, daje efekt rozjaśnienia o 1 - 2 tony. Nie należy stosować dłużej niż 2 - 3 miesiące by nie uszkodzić szkliwa zębów. Metoda jest bezpieczna i bezbolesna, można stosować jednocześnie z innymi metodami dla lepszego efektu. 
7. Wybielanie węglem aktywnym
Polega na myciu zębów węglem aktywnym tak jak byśmy robili to zwykłą pastą do zębów lub nałożeniu mieszanki na zęby i pozostawieniu na kilka minut. Jest to metoda bezpieczna, nie niszczy szkliwa.
8. Wybielanie sodą oczyszczoną
Jedna z najstarszych metod, soda jest jednym ze składników past wybielających. Jednak tą metodą nie możemy liczyć na duży efekt, możemy uzyskać tylko delikatne rozjaśnienie.
9. Wybielanie zębów owocami
- Truskawki - zawierają duże stężenie kwasu jabłkowego, który delikatnie zniweluje przebarwienia
- Cytrusy - sok z cytryny może delikatnie rozjaśnić zęby, jednak istnieje również ryzyko osłabienia szkliwa 
- Banany - skórka banana zawiera składniki które mają wpływ na kolor zębów, wewnętrzną część skórki należy wcierać w zęby przez 1 -2 minuty
#lifestyle #ciekawostki #informacje #wybielanie #białezęby #tooth #white #beauty #beautiful #blog #blogger
1
401
7 lubi to
podziel się na facebooku
  • udostępnij
1 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB
Dołącz do DDOB

ddob
youtube

MATKA vs CÓRKA – Córka bierze ślub! 💍😱
DDOB

Moda