Podkład na zimę – jaki wybrać? Najlepsze podkłady na zimę
08.11.2018

Podkład na zimę – jaki wybrać? Najlepsze podkłady na zimę

autor
Dobry podkład na zimę powinien być bardziej kryjący i odżywczy niż podkłady stosowane w cieplejszych porach roku. Bez względu na to, czy szukasz podkładu na zimę do cery suchej, mieszanej lub naczynkowej – warto wybrać kosmetyk o bogatej, nawilżającej konsystencji, który nie tylko poprawi wygląd skóry, ale także ochroni ją przed zimnem oraz wiatrem. Zobacz nasz wybór najlepszych kryjących podkładów na zimę.
Dobry podkład kryjący na zimę powinien charakteryzować się dość gęstą konsystencją i zawartością dodatkowych składników pielęgnujących. Zima to dla twojej skóry trudny czas – z jednej strony narażona jest na wiatr, mróz, deszcz i śnieg, które ją uwrażliwiają, a z drugiej reaguje przesuszeniem, gdy cały dzień spędzasz w ogrzewanych pomieszczeniach. Dlatego podkład na zimę powinien stanowić dodatkową warstwę chroniącą przed niesprzyjającymi warunkami.Zobacz porady, jak wybrać najlepszy podkład na zimę dopasowany do potrzeb swojej cery – suchej, mieszanej lub wrażliwej i naczynkowej.Jak wybrać dobry pokład na zimę?Przymierzając się do zakupu podkładu na zimę, zwróć uwagę na kilka cech, które powinien posiadać dobry i trwały produkt:

  • Jasny kolor – oczywiste jest, że zimą skóra jest jaśniejsza, dlatego podkład na zimę powinien idealnie dopasować się do twojej naturalnej karnacji. Nawet jeśli jesteś posiadaczką porcelanowej cery, nie staraj się „opalić” skóry ciemniejszym fluidem, bo w ten sposób twarz będzie się nieestetycznie odcinać od reszty ciała.
  • Dobre krycie – podkład na zimę powinien być trochę cięższy niż kosmetyk stosowany latem. Gęsta konsystencja pozwoli zatuszować wszelkie niedoskonałości, a przy tym lepiej zabezpieczy skórę przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Jeśli jesteś posiadaczką cery mieszanej lub tłustej i boisz się zatkania porów kosmetykiem, wybierz podkład o właściwościach antytrądzikowych (przykładowe produkty znajdziesz w dalszej części artykułu).
  • Odżywczy skład – nie jest to konieczność, ale warto, żeby wybrany przez ciebie podkład na zimę zawierał dodatkowe substancje pielęgnujące, takie jak naturalne olejki czy witaminy. Skóra zimą potrzebuje odżywienia i regeneracji.
  • Gęsta konsystencja – zimą unikaj ultralekkich podkładów na bazie wody – fluid na tę porę roku powinien zawierać jej jak najmniej. Sprawdzą się podkłady w formie kremów czy musów.
  • Filtr – wbrew pozorom warto, by podkład na zimę także zawierał filtr. Promienie słoneczne odbijające się od śniegu oddziałują na skórę jeszcze mocniej niż w letnie dni. Nie musi być to jednak wysoki faktor – wystarczy 10-15 SPF. Większa ochrona wskazana jest, gdy masz cerę naczynkową, z rumieniem, a także gdy zimą poddajesz się zabiegom dermatologicznym lub stosujesz kwasy czy kurację retinolem – wówczas stosuj wysoki filtr SPF 50.

Nie są to jedyne kryteria doboru podkładu na zimę, które warto uwzględnić – dużo zależy bowiem od twojego typu cery. Zobacz wskazówki, jak dopasować fluid do potrzeb swojej skóry i poznaj przykładowe produkty. Podkład na zimę do cery suchejJeśli masz cerę suchą, przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach może dodatkowo nasilić problem jej odwodnienia i przyczynić się do szybszego pojawiania się zmarszczek. W tej sytuacji dobry podkład na zimę jest koniecznością. Najważniejsze jest, aby dobrze nawilżał, nie powodował powstawania tzw. „suchych skórek” i zapewniał skórze komfort przez cały dzień.
./uploads/Kaha/46d185f1c3d18f53dbf5c08729807961.jpg
Jako podkład na zimę do cery suchej słabo sprawdzają się musy i kremy – wybieraj raczej produkty o gęstej, ale lejącej konsystencji. Na suchą skórę najlepiej nakładać je palcami lub gąbeczką.
./uploads/Kaha/e2a1922289a234e9218214dcd1748a8d.jpg
Cera sucha rzadko zdradza skłonność do niedoskonałości, dlatego bez obaw możesz pod podkład zastosować bazę – będzie to dodatkowa warstwa chroniąca przed utratą wilgoci, a przy tym pięknie wyrówna fakturę skóry.
./uploads/Kaha/ca14173194cb4892ebfe70e9d8d9d64e.jpg
 
Podkład na zimę do cery mieszanejJeśli masz cerę mieszaną, pewne obszary twojej skóry są suche bądź normalne, natomiast inne szybko się przetłuszczają. Najczęściej dotyczy to nosa, czoła, policzków, brody. Trudno w takiej sytuacji używać dwóch rodzajów podkładów, dlatego posiadaczki cery mieszanej zwykle wybierają podkład matujący mający zapobiec świeceniu się skóry. To dobra strategia, jednak pamiętaj, aby na obszary szczególnie suche – np. boki twarzy, żuchwę nałożyć wcześniej dobry krem nawilżający.
./uploads/Kaha/1d33791a22daa2a1938c91299a69254a.jpg
W przypadku cery mieszanej, warto zainwestować w podkład na zimę pod postacią kremu lub musu – najczęściej mają one silniejsze właściwości matujące oraz kryjące niż podkłady płynne. Może jednak podkreślać rozszerzone pory i suche skórki, dlatego wybierz go tylko jeśli masz gładką, dobrze nawilżoną skórę.
15 lubi to
1
196
  • udostępnij
1 komentarzy

w_kawulak
1

Świetny pomysł na wpis 💕

odpowiedz

w_kawulak
1

Świetny pomysł na wpis 💕

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda

Projekt Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój