Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
5 błędów podczas robienia manicure
03.11.2018

5 błędów podczas robienia manicure

autor
O paznokcie warto dbać – na pewno to wiecie. Od dłuższego czasu panuje moda na manicure – mnóstwo osób się na niego decyduje, stawiając na domowe malowanie płytek. Niestety popełniając przy tym kilka błędów. Jakich? :)

#1 WYCINANIE SKÓREK

Jakiś czas temu każdy radził, by wycinać skórki, by paznokcie lepiej się prezentowały. Owszem, przy usuniętych płytki wyglądają bardzo schludnie. Jednak samodzielne wycinanie skórek może wyrządzić wiele problemów. Przede wszystkim niepoprawnie przeprowadzony zabieg może zniszczyć macierz paznokcia lub doprowadzić do zakażenia. Poza tym raz wycięte skórki muszą być już zawsze usuwane – szybko narastają na płytkę. Jeśli jeszcze nigdy tego nie robiłaś, nie decyduj się na to. Zamiast tego po prostu odsuwaj skórki drewnianym patyczkiem.

./uploads/ddob/e4089c914e160e07e2f8416f7ad6e02e.jpg

fot. Pinterest 

#2 NARZĘDZIA NIE SĄ CZYSZCZONE

Jak często dezynfekujesz przyrządy do manicure? Cążki, nożyczki? Czy wiesz, że nieczyszczone są siedliskiem bakterii i źródłem zakażeń? Szczególnie, gdy masz przy paznokciach ranki… Staraj się co jakiś czas dezynfekować swoje narzędzia do manicure, np. alkoholem. 


#3 ABY WYSUSZYĆ LAKIER, MOCZYSZCZ PAZNOKCIE W ZIMEJ WODZIE

Pewnie wiele razy słyszałaś rady, że by przyspieszyć wyschnięcie lakieru do paznokci, należy włożyć dłonie pod zimną wodę? To mit! Lakier, aby przeschnąć, potrzebuje powietrza (tlenu), nie płynu. Lepiej użyj specjalnego wysuszacza, który aplikujesz na płytkę.

./uploads/ddob/809f82f8ef7478ac7fa3177fbfc1f990.jpg

fot. Pinterest 

#4 EKSPRESYJNE WSTRZĄŚNIĘCIE

Jak często przed użycie lakieru do paznokci intensywnie machasz buteleczką? Dynamicznie nią potrząsasz, by pigment się wyrównał? Czy wiesz, że w ten sposób możesz tylko spowodować pojawienie się dużej ilości bąbelków w lakierze, które mogą też zjawić się na Twoich paznokciach. Zamiast silnego wstrząśnięcia, delikatnie i powolnie roluj buteleczką w dłoniach.  

./uploads/ddob/a75bb745bc6b30fde574666891e022e7.jpg

#5 NIE UŻYWASZ LAKIERU POD KRAWĘDZIAMI PAZNOKCI

Malujesz wyłącznie górną warstwę płytki? Nie zapominaj o dolnych krawędziach! Jeśli je pomalujesz, prawdopodobnie emalia dłużej się utrzyma na paznokciach.

./uploads/ddob/69dd8b98c5c2aa0e8747e16e219e6820.jpg

fot. Pinterest 

30 lubi to
1
1418
1 komentarzy

Ufek
0

Ciekawe i dobre rady. Z tymi skórkami słyszałam i żałuję, że kiedyś je obcięłam. Teraz bardzo narastają i muszę je ciągle ścinać co jakiś czas. 

odpowiedz

Ufek
0

Ciekawe i dobre rady. Z tymi skórkami słyszałam i żałuję, że kiedyś je obcięłam. Teraz bardzo narastają i muszę je ciągle ścinać co jakiś czas. 

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda