6 kroków do samoakceptacji
30.07.2018

6 kroków do samoakceptacji

autor
Akceptacja siebie to o duży krok więcej do bycia szczęśliwym. Nie będziesz zadowolony z życia, jeżeli nie pogodzisz się z tym kim jesteś. Tylko jak to zrobić?
1) „Zaakceptuj to, czego nie możesz zmienić. Zmień to, czego nie możesz zaakceptować”
Jeżeli nie podoba ci się twoja figura - zmień to. Wystarczy karnet na siłownię, basen lub rutynowe bieganie z przyjaciółmi. Zapewniam, że po ćwiczeniach od razu będziesz czuła się lepiej.
2) Nigdy nie żałuj żadnych decyzji
Nigdy nie żałuj żadnych decyzji, jeśli przez chwilę dzięki nim stałeś się szczęśliwym. Nie ma sensu płakać nad rozlanym mlekiem. Pewnych spraw nie cofniesz, a użalanie się nad sobą nic ci nie pomoże. Nie zastanawiaj się co by było gdyby... Żyj chwilą.
3) Nie wracaj do przeszłości, jeżeli sprawia ci ona ból
Jeżeli w przeszłości wydarzyło się coś, co źle wspominasz - nie wracaj do tego. Nie zaakceptujesz siebie, jeżeli nie zaakceptujesz swojej przeszłości. Niech każdy nowy dzień będzie zupełnie czymś innym.
4) Zrób coś dla siebie
Jeżeli ciągle jesteś zabiegana, zwolnij. Znajdź czas dla siebie i na swoje rozrywki. Pójdź do spa lub urządź je sama w domu. Kąpiel w wannie i maseczki to jest to, co każda kobieta potrzebuje od czasu do czasu. Wpłynie to dobrze nie tylko na twoje samopoczucie, ale także na wygląd.
5) Zakończ toksyczne znajomości
Nigdy nie zaakceptujesz siebie, jeżeli w twoim otoczeniu będą osoby wytykające twój najmniejszy błąd. Jeżeli nie są w stanie znaleźć w tobie piękna - nie są twoimi przyjaciółmi. Z każdą zakończoną toksyczną znajomością jest nam lżej.
6) Dbaj o relację z innymi
Dobre relację z innymi ludźmi sprawiają, że jesteśmy bardziej usatysfakcjonowani i szczęśliwi. Bądź otwarty i autentyczny. Jeżeli będziesz udawała kogoś kim nie jesteś - nie pokochasz siebie, tylko osobę, którą jesteś tylko przy znajomych. Staraj się ćwiczyć pewność siebie, chodź z uniesioną głową i nie przejmuj się opinią osób, które nic dla ciebie nie znaczą.
Musisz zaakceptować fakt, że nie jesteś doskonały. Bądź sobą, ciesz się z życia. Nie oceniaj siebie i nie porównuj się do nikogo. Pamiętaj, że nie możesz zadowolić każdego w okół siebie. Najważniejsze, żebyś to ty był zadowolony!
11 lubi to
podziel się na facebooku
  • udostępnij
7 komentarzy

Ivy Kiah
1

Świetny post. :)
 

odpowiedz
axszm
1

Dzięki!💋


Lilu02
1

bardzo ważny post

odpowiedz

paulina19
0

Dziękuję za ten post💖

odpowiedz

paoleandra

paoleandra

paoleandra

paoleandra

paulina19
0

Dziękuję za ten post💖

odpowiedz

Lilu02
1

bardzo ważny post

odpowiedz

Ivy Kiah
1

Świetny post. :)
 

odpowiedz
axszm
1

Dzięki!💋


Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB
Dołącz do DDOB

ddob
youtube

MATKA vs CÓRKA – Córka bierze ślub! 💍😱
DDOB

Moda