Metoda 4-2-4!!!
15.04.2018

Metoda 4-2-4!!!

autor
Metoda 4-2-4, to koreańska metoda mycia twarzy. Pomaga nam się uporać z trądzikiem, zaskórnikami i różnymi niedoskonałościami, a do tego zwęża pory. Polega ona na podwójnym oczyszczaniu twarzy (double cleansing), czyli na myciu twarzy najpierw olejkiem, potem żelem.
Na czym to polega?
4 minuty oczyszczającego i regeneracyjnego masażu skóry olejkiem, 2 minuty oczyszczania pianką lub tonikiem i 4 minuty płukania wodą bez dotykania skóry oraz pozostawienie skóry do wyschnięcia. Dokładniej?
4 minuty masażu olejkiem; wmasowywanie olejku w skórę pomaga oczyścić twarz z zanieczyszczeń. Masaż skóry wzmacnia mięśnie twarzy oraz poprawia krążenie, a przy tym jej elastyczność. Do tego kroku najlepiej użyj olejku kokosowego lub arganowego.
2 minuty oczyszczania żelem, pianką lub kremem; po 4 minutach masażu dodaj piankę, żel lub krem na skórę, uprzednio nie spłukując olejku. Wmasowuj kosmetyk przez 2 minuty.
4 minuty płukania; najpierw spłukuj twarz 2 minuty ciepłą wodą, by zmyć zanieczyszczenia i pozostałości makijażu, a na koniec płucz zimną wodą by stymulować krążenie i napiąć skórę.
Wiele osób podchodzi sceptycznie do tej metody, ale nie dziwię się. 10 min na mycie twarzy? To nie za długo? Rozumiem zdziwienie i sama byłam zaskoczona, ale pozytywnie nastawiona. Przetestowałam tę metodę i już po dwóch dniach było widać różnicę. Po pierwszym dniu skóra była gładsza i oczyszczona jak nigdy wcześniej, po drugim na wierzch wyszły wszystkie niedoskonałości i zaskórniki. Potem było tylko lepiej. Skóra była świeża i odpowiednio oczyszczona oraz widać było różnicę. Oczywiście ten zabieg wykonuje się raz dziennie - wieczorem. Po 2 minutach masażu olejkiem palce pieką i w sumie mamy wrażenie, że już nie ma co wmasowywać, ale spokojnie ten olejek nadal jest i wszystkie jego składniki się wchłaniają, więc nie poddawaj się i trwaj do końca. Najlepiej ustaw sobie stoper by odpowiednio pilnować czasu.
A teraz jedyne co pozostało mi powiedzieć, to - do dzieła!!! ;)
2
2272
9 lubi to
  • udostępnij
2 komentarzy

soywero
1

Świetny wpis! :) Stosuje i równiez jestem zadowolona!

pani_mil
0

dziękuję bardzo!

pani_mil
0

dziękuję bardzo!

soywero
1

Świetny wpis! :) Stosuje i równiez jestem zadowolona!

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB

ddob
youtube

MATKA vs CÓRKA - MAMA ZAKŁADA TINDERA!
DDOB

Moda