Martirenti i wirtualna miłość za milion złotych! Co się właściwie stało?
16.07.2021

Martirenti i wirtualna miłość za milion złotych! Co się właściwie stało?

autor
Czy wszystko jest na sprzedaż? Martirenti sprzedała właśnie cyfrową miłość, ale czym tak naprawdę ona jest?

NFT przyszłość czy fanaberia?

Była już Paris Hilton, Snoop Dogg, Emily Ratajkowski, czy Tony Hawk. Boom na sprzedaż własnych NFT sięgnął już nie tylko artystów 3D czy bohaterów memów. Teraz nadszedł czas na celerytów ze świata muzyki i filmu, modelki i influencerów.

Logan zarobił ostatnio 5mln dolarów w... 30 minut, po tym jak wypuścił ostatni drop kart kolekcjonerskich Pokemon. 

Wizja łatwych i wielkich pieniędzy kusi wszystkich tych, którzy mają choć trochę potencjału i zasięgów w sieci, by sprzedać "coś swojego" jako NFT. Kwestią czasu było, by tokenowy szał dotarł do Polski. Pierwszym polskim ifluencerem sprzedającym swój utwór jako non-fugible token jest Krzysiu Gonciarz.

Martirenti postanowiła pójsć tropem gwiazd zachodu i sprzedać... swoją miłość! Oznacza, to że 13 lipca ktoś został jedynym właścicielem Wirtualnej Miłości Marty Rentel. Chwilowo nie poznaliśmy jeszcze szczęśliwca ponieważ transakcja była przeprowadzona całkowicie wirtualnie.

Czym jest NFT?

To trochę tak jaby tłumaczyć naszym dziadkom czym jest internet :) NFT to swego rodzaju nowość w naszej ojczyźnie. 

NFT jest  unikalnym, niewymienialnym dobrem cyfrowym, niemający swojego odpowiednika, oparty na blockchainie. Token sprawia, że jesteś właścicielem zasobu cyfrowego, którym może być zdjęcie, film, mem...

Czym zatem jest „cyfrowa miłość”? Martirenti tłumaczy to w ten sposób:

"Tworząc moją Cyfrową Miłość (i inne emocje) nazywam tylko rzecz, która już istnieje. Miłość fizyczna, miłość platoniczna i miłość cyfrowa mogą być różne, ale każda z nich jest prawdziwa w taki sam sposób, jak wszystkie nasze myśli i uczucia. A cyfrowe znaczy wieczne. Przecież wszystko, co teraz jest digitalizowane, zostanie z nami do końca świata – fotki, filmy, wspomnienia, wszystko."

Czy jesteśmy w stanie opisać to w prostych słowach bądź definicji? Jeszcze nie! Jesteśmy jednak pewni jednego - konto Marty powiększyło się o milion złotych. 

2 lubi to
1
3171
1 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda