Teledysk Ekipy został ocenzurowany!
11.05.2021

Teledysk Ekipy został ocenzurowany!

W teledysku do utworu "Chill" pojawiło się piwo Palikota i Wojewódzkiego - BUH. Po głośnych komentarzach odnośnie do tego, że grupą docelową Ekipy są osoby niepełnoletnie, zatem reklama alkoholu nie jest dobrym pomysłem, teledysk ocenzurowano.

Ekipa - Chill

W nowej wersji teledysku Ekipy na butelkach nie zobaczymy już etykiet piwa BUH. Jak powiedziała Olga Sztuba z Google Polska, w wideo nie pojawia się ani jedna wzmianka piwa Buh. Zostało to potwierdzone przez ponowną weryfikację YouTube'a. Jak policzył portal WirtualneMedia, w pierwotnej wersji teledysku marka alkoholu była widoczna ponad 20 razy!

./uploads/jeilliebean/9b176602a03b1941fd0a6497393fbefc.jpg

Ekipa Friza reklamuje alkohol

Polski oddział Google ponownie przyjrzał się teledyskowi Ekipy pod kątem zasad reklamowych. Celem było sprawdzenie, czy nieletni użytkownicy serwisu YouTube byli narażeni na wielokrotną ekspozycję marki alkoholu.

Lokowanie produktu musi być zgodne z naszymi zasadami reklamowymi, więc może go dotyczyć ograniczenie związane z krajem lub wiekiem odbiorców. I to w tej chwili dokładnie weryfikujemy - powiedziała Olga Sztuba z Google Polska.

./uploads/jeilliebean/98b11b1807fd5b6a936bb9eeca8b5bc7.jpg

Wystarczyły dwa dni, aby zmieniono teledysk. W wideo nie zobaczymy już reklamy piwa. W tej chwili w kadrach klipu, na których widzimy butelki, etykiety są zablurowane. Uważacie, że cenzura jest słuszna?

4 lubi to
0
1938
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda