Taco Hemingway pobił rekord. Jako pierwszy polski artysta w historii
06.04.2021

Taco Hemingway pobił rekord. Jako pierwszy polski artysta w historii

Tym razem o Taco jest głośno, choć nie wydał żadnego nowego kawałka. Ostatnie wpisy w mediach społecznościowych rapera pojawiły się we wrześniu. Wówczas ukazał się jego krążek Europa. Teraz Filip Szczęśniak może odnotować kolejny sukces. Chodzi o wynik jaki zebrały utwory młodego artysty w serwisie streamingowym.

Kiedyś popularność gwiazd mierzyło się w sprzedaży płyt CD. Teraz zmienia się sposób odtwarzania muzyki, ale wciąż można odnosić sukcesy liczone w statystykach. Taco Hemingway, czyli Filip Szczęśniak osiągnął wyjątkową liczbę odtworzeń na platformie streamingowej. Takiego wyniku nie ma na swoim koncie jeszcze żaden inny artysta. Ten fakt zauważył Rapowy Matematyk (Obliczenia i analizy w rapie) i poinformował o nim za pośrednictwem mediów społecznościowych. Taco Hemingway ma 1 074 120 867 (ponad miliard) odtworzeń na Spotify. To dane na 6 kwietnia 2021 roku, a liczba ta stale wzrasta.

Na ten olbrzymi sukces składają się przede wszystkim solowe projekty rapera oraz udział w Taconafide (86,5%), ponieważ przyniosły one raperowi dokładnie 929 349 352 odsłuchania piosenek. Z kolei kawałki, na których gościnnie się udzielił (takie też liczą się do dorobku rapera) wygenerowały 144 780 515 odtworzeń (13,5%). Na ten moment wyświetlenia Filipa przekraczają prawie 1,5-krotnie wszystkie odtworzenia Quebonafide.

- czytamy na profilu Obliczenia i analizy w rapie. Taco Hemingway zadebiutował w 2016 roku płytą Marmur. Obecnie ma na swoim koncie już 6 albumów długogrających i kilka mniejszych wydawnictw.

2 lubi to
0
1633
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda