Grupa porywająca ludzi i kradnąca dane - Dave Team na TikToku!
07.02.2021

Grupa porywająca ludzi i kradnąca dane - Dave Team na TikToku!

Z TikToka korzystają setki tysięcy ludzi z całego świata. Niektórzy wykorzystują platformę do edukacji, inni do nagrywania śmiesznych materiałów wideo, a jeszcze następni pokazują swoje pasje. Niedawno okazało się, że na TikToku podobno działa mroczna grupa Dave Team. O co chodzi?

Mroczna strona TikToka

W Internecie zaczęły krążyć filmiki ostrzegające przed grupą Dave Team. Według plotek, członkowie porywają ludzi po tym, jak wyłudzą od nich dane osobowe za pośrednictwem TikToka. Nie tak dawno echem odbiła się sprawa dotycząca luki w zabezpieczeniach aplikacji. Luka ta pozwalała na odkrycie danych osobowych i numerów telefonów użytkowników. Choć naprawiono błąd, dane mogły dostać się w niepowołane ręce. Okazuje się także, że istnieją inne sposoby na to, aby wyłudzić pożądane informacje.

Z aplikacji korzystają przede wszystkim młode osoby, które są nieświadome czyhających na nie zagrożeń. Pojawiło się wiele ostrzeżeń przed grupą Dave Team. Niebezpieczne profile bardzo często mają na zdjęciu profilowym fotografie Azjatek. W swojej biografii zawierają linki, których pod żadnym pozorem nie powinno się klikać! Według plotek, linki te pozwalają grupie na wyłudzenie danych osobowych oraz IP

./uploads/jeilliebean/38851671ffe38638112f102e1f280659.png

Dave Team na TikToku

Nie ustalono dotychczas, czy Dave Team naprawdę istnieje, czy jest to jedynie forma trollingu w Internecie. 

Jestem programistą i zapewniam, że jeśli nie klikniesz linku w biografii takich kont, to nic Ci nie będzie. Samo oglądanie filmików nic im nie da, na pewno nie dostaną w ten sposób informacji o Tobie - uspokaja jeden z użytkowników (źródło: boop.pl)

Korzystając z sieci, niezależnie od aplikacji, warto zachować czujność i unikać podejrzanych linków czy wiadomości. Cała akcja może wyjść na dobre.

./uploads/jeilliebean/3bc664d003784a999c403603b8ecd0a9.jpg
2 lubi to
0
1391
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda