Nowe obostrzenia! Czy galerie handlowe zostaną otwarte?
21.11.2020

Nowe obostrzenia! Czy galerie handlowe zostaną otwarte?

Czy galerie handlowe, branże fitnes i gastronomiczne zostaną otwarte czy zamknięte? Co ze szkołą? Czy będzie można wyjeżdżać do rodzin w Boże Narodzenie? Zapraszam do zapoznania się z nowymi obostrzeniami.

Czy galerie handlowe zostaną otwarte?

- Dokonujemy analizy, która ma objąć zarówno nasze zdrowie, uratowanie jak najwięcej istnień ludzkich, ale również uratowanie milionów miejsc pracy - zaznaczył premier podczas konferencji prasowej. Jak dodał, aby tak było, "zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym".
Od 28 listopada otwarcie placówek.

Co ze Świętami Bożego Narodzenia?

Jak dodał szef rządu, "przed nami okres świąt Bożego Narodzenia i to moment, w którym rodziny się spotykają i dlatego szczególnie chcę zaapelować już dzisiaj, aby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy; żeby nie przemieszczać się pomiędzy miastami, bo od naszej dyscypliny będzie zależało to, jak ostre będą musiały być restrykcje potem"

Czy szkoły będą nadal zamknięte?

- Byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi, ośrodki, do otwarcia szkół. Jednak zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia. Następnie podjęliśmy decyzję o tym, że ferie, czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie - między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek - a 17-18 stycznia - poinformował Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej.- Ferie, które zwykle były rozłożone na różne województwa, w różnym czasie, po to, żeby ruch turystyczny, ruch w gospodarce był większy, w tym roku muszą być skumulowane w jednym czasie, żeby ten ruch był jak najmniejszy - powiedział premier.

Szef rządu ostrzegł przed wyjazdami za granicę, bo może się okazać, że jeśli sytuacja epidemiologiczna się pogorszy, po powrocie trzeba będzie odbywać kwarantannę. - Jeśli wtedy zostaniemy w domach, jest szansa, że około 18 stycznia będą się pojawiać pierwsze dostawy szczepionki - poinformował premier.

Co z siłowniami i branżami gastronomicznymi?

Do co najmniej 27 grudnia pozostaje zamknięta branża fitness i gastronomiczna (funkcjonowanie takie jak teraz, na wynos, na dowóz).

Pamiętaj!

Dystans
Maseczka
Dezynfekcja
 

Jeśli spodobał Ci się mój wpis, koniecznie daj like, a w komentarzu napisz, co myślisz o nowych obostrzeniach? 

4 lubi to
0
48
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda