Tak ksiądz zachęca na Tik Toku do czystości przedmałżeńskiej. Porównuje kobietę do... brudnej szklanki
18.11.2020

Tak ksiądz zachęca na Tik Toku do czystości przedmałżeńskiej. Porównuje kobietę do... brudnej szklanki

autor
20 - kilkuletni salezjanin ks. Jakub Piątkowski prowadzi profil na Tik Toku, gdzie w przystępny dla dzieciaków sposób szerzy wiarę i zachęca do jej praktykowania. Wstawiając jednak film, gdzie przyrównuje kobiety do brudnych szklanek, wywołał oburzenie.

Konto @jakubsdb prowadzne przez młodego księdza cieszy się duża popularnością. Zabawne filmiki pokazują pracę duchownego i poruszają tematy wiary.
Tym razem ks. Jakub Piątkowski chciał nakłonić młode kobiety do zachowania czystości przedmałżeńśkiej. Przytaczając przykład dziewczyny, która na TT chwali się czystością przed ślubem, mówi o kobietach, które tej czystości nie zachowały:

Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, troszkę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie. Mówię to dlatego, gdyż pod ostatnim filmikiem niektóre osoby pytały mnie, co sądzę o tej dziewczynie, która na TikToku chwali się swoją czystością przed ślubem. Ona też jest szklanką, ale czystą i pełną. Z tej szklanki piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta.

Video zapożyczone z profilu @make_life_harder. Oryginał szybko został usunięty z TikToka.

Kobieta - szklanka, z której nikt się nie chce napić?

Film spotkał się z ostrą krytyką wśród internautów. Księdzowi zarzucono m.in. seksizm i chęć poniżenia kobiet, które powinny mieć prawo do podejmowania decyzji o współżyciu.
"Nie jesteśmy różą, która z pierwszym stostunkiem więdnie (...) jesteśmy LUDŹMI", "Dlaczego ksiądz porównuje kobiety, które współżyły przed ślubem do kogoś pustego i brudnego? Prędzej zostaną zbawione niż ktoś, kto je obraża" - pisali internauci.

Krytykowany film został szybko usunięty z Tik Toka. Sam duchowny odniósł się do zarzutów. Twierdzi, że nie miał na celu nikogo urażać i dodał, że nawet osoby określone przez niego jako "brudne szklanki" powinny być kochane i akceptowane, bo "każdy jest stworzeniem bożym".
 

1 komentarzy

Spostrzeżenie 11/20 16:41:00
0

Brak Szklanek wokół ma takie skutki,
Że macasz Kubki!
(Ewentualnie pijesz wodę prosto z kranu.)

odpowiedz

Spostrzeżenie 11/20 16:41:00
0

Brak Szklanek wokół ma takie skutki,
Że macasz Kubki!
(Ewentualnie pijesz wodę prosto z kranu.)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda