DDOB Shop
DDOB Shop
Oto hymn strajku i głos wkurzonych młodych - kim jest jego autor, Karol Krupiak?
29.10.2020

Oto hymn strajku i głos wkurzonych młodych - kim jest jego autor, Karol Krupiak?

Utwór Karola Krupiaka "Osiem gwiazd (wojna)" w ciągu jednego dnia odsłuchano ponad 800 tysięcy razy. Tekst, który został napisany przez licealistę w zaledwie dwie godziny, uderza w rząd. Szybko stał się hymnem wkurzonego młodego pokolenia.

Kim jest Karol Krupiak, autor utworu "Osiem gwiazd"?

Karol Krupiak jest licealistą z Tychów. Osiemnastolatek napisał utwór "Osiem gwiazd" w dwie godziny. Jak sam mówi, stworzył go po powrocie z protestu w Tychach. Karol od dziecka jest związany z muzyką. Profesjonalnie zajmuje się nią od dwóch lat. 28 października umieścił w serwisie YouTube swoją najnowszą piosenkę. Nie spodziewał się tak ogromnego odzewu. Chłopak myślał, że utwór osiągnie ok. tysiąc wyświetleń. W ciągu 24. godzin odsłuchano go ponad 800 tysięcy razy, a osoby z całej Polski dziękują Krupiakowi za to, że dał im motywację.

Hymn Strajku Kobiet

Utwór Karola pochwalił Zbigniew Hołdys:

wysmażył przejmujący kawałek raperski o tym, co się dzieje. Pcham go bez wahania dalej, jeśli możecie - też go rozsiejcie - napisał na Twitterze.

Zaskoczony licealista postanowił wyjaśnić powody, dla których stworzył piosenkę "Osiem gwiazd":
Obecna sytuacja w kraju wymaga komentarza. Dla mnie najlepszy komentarz to ten poprzez muzykę. Tak więc napisałem i nagrałem utwór, w którym nie wyrażam się w superlatywach o partii rządzącej. Nagrałem to jako wyraz wsparcia dla wszystkich protestujących, a w szczególności dla protestujących kobiet. Nagrałem to w trosce o kobiety, które są mi najbliższe, tak więc moją mamę, siostrę, wszystkie przyjaciółki i koleżanki. Ten utwór jest dla was. Proszę was o udostępnianie, jeśli zgadzacie się ze słowami zawartymi w treści utworu. Jestem z wami! - napisał na Instagramie.

./uploads/jeilliebean/8d31fe2cc61200a18ecce20e1d6047e4.png

Karol Krupiak w swoim utworze "Osiem gwiazd" krytykuje polityków PiS. Głowę państwa nazywa "oposem", z kolei ministra edukacji - Przemysława Czarnka - "psycholem". Chłopak zaatakował także Jacka Sasina, który zmarnował 70 milionów na wybory korespondencyjne, które się nie odbyły. Nie oszczędził również Krzysztofa Bosaka, który od kilku dni jest niechlubnym bohaterem wywiadu na temat dzieci, które umrą tuż po porodzie, oraz Zbigniewa Ziobry. 

siema panie bosak pana kolej przyszła 
z pana taki wolnościowiec jaki ze mnie komunista 
„jak umrze to umrze”  prawda panie krzysiu
oby tylko nie spotkało pana coś takiego w życiu
wielki narodowiec i polak walczący
tacy jak pan tez walczyli to tak zwani hitlerowcy
wracając do rządu on sam nie wie co zamyka 
tu siłownia a tu basen a tu romana giertycha 

Jak podoba Wam się piosenka Karola? 

./uploads/jeilliebean/0fbea11bd1850c2cee812ba56ab0d355.png
1 lubi to
0
1329
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda