DDOB Shop
DDOB Shop
Kim Kardashian bojkotuje Facebooka! I zawiesza działalność na swoich profilach social media
16.09.2020

Kim Kardashian bojkotuje Facebooka! I zawiesza działalność na swoich profilach social media

Kim Kardashian West, której profile w mediach społecznościowych obserwuje ponad 217 mln ludzi z całego świata, ogłosiła, że na jeden dzień „zablokuje” wszelką aktywność w mediach społecznościowych. Ma to być protest przeciwko zachowaniu Facebooka i Instagrama.

„Nie wyobrażam sobie życia bez mediów społecznościowych, które pozwalają mi na bezpośredni kontakt z fanami”, napisała Kardashianka na swoim profilu na Twitterze. „Jednak nie mogę przejść obojętnie nad faktem, że na tych platformach bezustannie pojawiają się informacje nieprawdziwe, propagandowe i namawiające do hejtu. Reakcja ze strony szefów tych serwisów pojawia się zazwyczaj dopiero wtedy, kiedy giną ludzie”.
 

./uploads/emilia-kruger/bed4b146ff5bb2664df32493b83873c9.png

Do bojkotu przyłączają się kolejne gwiazdy

Decyzja Kim o tymczasowym wstrzymaniu aktywności w mediach społecznościowych jest częścią protestu zorganizowanego przez grupę Stop Hate for Profit, która postawiła sobie za cel, uzmysławianie użytkonwikom popularnych serwisów społecznościowych jak niespójne są regulaminy niektórych platform.Kardashian podkreśliła, jak duży wpływ na nasze społeczeństwo mają tzw. fake newsy, których w internecie pojawia się coraz więcej.

Skala pojawiania się niepotwierdzonych informacji jest ogromna, na czym cierpi m.in. amerykańska demokracja. Dołączcie do mnie jutro - właśnie wtedy zablokuję wszelką aktywność na swoich profilach,
- zapowiada celebrytka.

 
Do akcji zorganizowanej przez Stop Hate for Profi przyłączyły się również takie gwiazdy jak znany z roli Borata amerykański komik Sacha Baron Cohen oraz aktorka Kate Hudson.
 

Coca-Cola, Starbucks i Microsoft wycofują reklamy z Facebooka

W skład grupy Stop Hate for Profit wchodzi szereg amerykańskich organizacji walczących o poszanowanie praw obywatelskich, a celem nadrzędnym jej działaczy jest zmuszenie reklamodawców do wycofania reklam z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Jak do tej pory swoje poparcie wyrazili m.in. szefowie takich gigantów jak Microsoft, Starbucks czy Coca-Cola. Wszystkie te firmy wycofały do odwołania swoje budżety reklamowe, które były przeznaczone na kampanie na Facebooku.

./uploads/emilia-kruger/4c221dff02b99468c3cdf63c56ad724e.png

Zdecydowaliśmy, że od czerwca zamrozimy wszystkie swoje kampanie na Facebooku”, czytamy w oświadczeniu, jakie kilka tygodni temu pojawiło się na oficjalnej stronie The Coca-Cola Company. „To dobry moment, aby zastanowić się nad tym, czy nasi partnerzy z Facebooku robią wszystko, co w ich mocy, aby zapobiec szerzeniu się nienawiści w sieci


- mówił prezes firmy James Quincey. 

Wszystkie informacje o dotychczasowych działaniach grupy Stop Hate for Profit możecie znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.

0 lubi to
0
3667
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda