DDOB Shop
DDOB Shop
Nowa funkcja na Instagramie. Zastąpi TikToka?
08.08.2020

Nowa funkcja na Instagramie. Zastąpi TikToka?

Instagram wprowadził nową funkcję, która przypomina to co oferuje TikTok. Reels pozwala na tworzenie 15-sekundowych nagrań z efektami specjalnymi.

Funkcja Reels jest dostępna u dołu aparatu na Instagramie (tam gdzie nagrywa się stories i live'y). Po lewej stronie ekranu znajdują się narzędzia edycji wideo. Można tam na przykład dodać dźwięk pochodzący z biblioteki muzycznej Instagrama lub swój własny oraz wybrać efekty z galerii efektów. Z kolei timer pozwala nagrywać bez przytrzymywania przycisku. Filmowanie można zatrzymywać i ponawiać a później połączyć części wideo, aby na przykład móc w międzyczasie się przebrać lub zmienić tło. Gotowe nagrania będą umieszczane w specjalnej zakładce (nie muszą znikać po 24h tak jak stories) oraz w sekcji "Eksploruj". Data wprowadzenia Reels na smartphony użytkowników Instagrama różni się w zależności od kraju.

./uploads/KatarzynAp/02534d76928020703fab50dcc98e8fb0.jpg

Czy to koniec TikToka?

Instagram chętnie adaptuje na swoje potrzeby funkcje innych aplikacji. Tak było na przykład ze Snapchatem, którego odpowiednikiem są instastories. Tymczasem TikTok może niebawem zniknąć ze smartphonów w USA, dlatego wprowadzenie nowej opcji na Instagramie ma szansę znaleźć więcej odbiorców. Reels różni się jednak od TikToków tym, że pozwala jedynie na 15 sekund nagrywania, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom. Planujecie korzystać z tej opcji?

1 lubi to
0
877
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda