DDOB Shop
DDOB Shop
To już pewne: TikTok zostanie zablokowany w Stanach Zjednoczonych!
01.08.2020

To już pewne: TikTok zostanie zablokowany w Stanach Zjednoczonych!

Prezydent Donald Trump ogłosił, że zablokuje w Stanach Zjednoczonych aplikację TikTok. Już od kilku tygodni mogliśmy usłyszeć, że serwis może być wykorzystywany do działań wywiadu w Pekinie. Co więcej, światowa prasa dodała, że moderatorzy platformy cenzurują niektóre treści.
./uploads/jeilliebean/8bfac64766ddafb6431b3b200fdd82c9.jpg

TikTok zakazany w USA

Władze obawiają się, że TikTok może być narzędziem, z którego korzysta chiński wywiad. W ostatnich tygodniach pojawiły się informacje o tym, że serwis może być platformą wykorzystywaną w wojnie cybernetycznej. Jednocześnie właściciel zaprzeczał powiązaniom z chińskim rządem. Wcześniej spekulowano nie o zakazie, lecz warunku oddzielenia funkcjonowania aplikacji w USA od jej właściciela, czyli chińskiej spółki ByteDance. 

Tak długo jak TikTok budzi wątpliwości, będzie zakazany w Stanach Zjednoczonych – ogłosił prezydent Trump.

Dodał także, że działania podejmie natychmiast, korzystając z nadzwyczajnych uprawnień gospodarczych bądź rozporządzenia wykonawczego. Wielu prawników ma wątpliwości, czy kroki, jakie zamierza podjąć Trump, będą skuteczne.

./uploads/jeilliebean/bea7612344d2ea37c5a5f85d4430b653.jpg

To koniec TikToka w USA

Jak powiedział szef TikToka - Kevin Mayer:

Nie jesteśmy polityczni, nie akceptujemy reklam politycznych i nie mamy politycznego programu. Naszym jedynym celem jest pozostanie żywą, dynamiczną platformą dla każdego.

Zapowiedział również wgląd do swoich algorytmów, a także wysoki poziom transparentności. Firma TikTok, zapytana o plany Trumpa, odmówiła komentarza. Z kolei James Lewis z Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych w Waszyngtonie ocenił, iż ryzyko związane z użytkowaniem TikToka jest bliskie zeru. Podkreślił jednak, że spółka ByteDance może być naciskana przez Pekin m.in. w sprawach cenzury. Z serwisu miesięcznie korzysta 800 milionów ludzi na całym świecie. 

1 lubi to
0
1629
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda