DDOB Shop
DDOB Shop
PIĘKNA SKÓRA, MOCNE i DŁUGIE WŁOSY, MOCNE PAZNOKCIE
14.07.2020

PIĘKNA SKÓRA, MOCNE i DŁUGIE WŁOSY, MOCNE PAZNOKCIE

Obecnie na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo produków kosmetycznych które mają sprawic aby nasze włosy były długie, gęstę i nie wypadały, paznokcie były mocne i twarde, a skóra gładka i bez zaskórników.
Jednak moim zdaniem dużo robi nasz sposób w jaki się odżywiamy, najlepiej wiec działać od wewnątrz poprzez dietę. Z racji że jestem dietetykiem postanowiłam przedstawić kilka moich wskazówek tudziesz rad jak możemy od wewnątrz zadbać o swoją urodę.
1. PIJ dużo wody, prawidłowe nawodnienie organizmu jest niezmiernie ważne (minimum miedzy 1,5 do 2,5 litra wody dziennie). Woda wspomaga prawidłowe działanie różnych procesów w ciele takich jak na przykład: poprawia wchłanianie składników pokarmowych w jelitach, umożliwia również działanie enzymów trawiennych. Właściwe nawodnienie to nie tylko właściwe odstępy czasowe, ale i to, co pijemy. Warto wspomnieć, że najlepiej poradzi sobie czysta woda. Nie oznacza to, że musimy od razu rezygnować zupełnie z kawy czy czarnej herbaty, ale tę drugą warto zastąpić herbatą owocową lub zieloną. Picie wody mineralnej pozwoli nam zadbać o skuteczne nawodnienie. Warto wybrać wysokozmineralizowaną, która jednocześnie pozwoli uzupełnić niedobory składników mineralnych w naszym organizmie, takich jak wapń czy magnez.

2. Zrezygnuj z słodyczy, ogranicz cukier.
3. Ogranicz tłuste potrawy.
4. Pamiętaj o aktywności fizycznej.
5. Ogranicz spożycie alkoholu - I nie mówie tu o tym ze macie w ogóle nie pić alkoholu bo wiadomo wszystko jest dla ludzi ale należy podejść do tego z umiarem i nie przesadzać. Alkohol wypłukuje z naszego organizmu cenne składniki odżywcze i minerały przez co cierpi nasza skóra, włosy a nawet nasze paznokcie.

Zaraszam was na mojego instagrama wersow14 z którego na pewno dowiecie się wiecej dietetyczno urodowych ciekawostek, oraz na kanał na yt o takiej samej nazwie wersow14 który zamierzam rozkręcić już niedługo pojawi się kilka filów. :* :)

BĄDŹ PIĘKNA 

0 lubi to
0
85
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda