Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
Jak sprzedać ubrania w internecie?
30.06.2020

Jak sprzedać ubrania w internecie?

Wietrzysz właśnie szafę albo potrzebujesz gotowej gotówki? Możesz sprzedać część swoich ubrań. Ale jak to zrobić, żeby mieć jak największy zysk?

Przygotuj ubrania

Musisz zacząć od znalezienia w swojej szafie ubrań na sprzedaż. Najlepiej pozbyć się ubrań, których:
- nie nosisz od dłuższego czasu
- nie są w Twoim stylu
- nie pasują do Twojej sylwetki

Mówiąc najprościej - pozbądź się ubrań, których nie potrzebujesz i z pewnością nie będziesz ich nosić.

Zwróć jednak baczną uwagę na to, jak ubrania wyglądają - im lepiej, tym możesz mieć większą pewność, że się sprzedadzą.  Twoje ubrania nie mogą mieć plam i przebarwień. Nie mogą być też sprane - to rzuca się w oczy zwłaszcza, gdy kolor pierwotnie był intensywny. Możesz być też pewna, że nikt nie kupi ubrań z dziurami (chyba, że są celowe). Ubranie na sprzedaż nie może być zniszczone.
Zanim wystawisz ubrania na sprzedaż wypierz je lub wyczyść
 

Zrób odpowiednie zdjęcia

Zdjęcie powinno jak najlepiej pokazywać to, co sprzedajesz. Banał? Jednak sfotografowanie ubrania nie zawsze jest proste.

Zanim zrobisz fotki dokładnie wyprasuj ubranie - zwłaszcza, gdy wykonane jest ze sztywnego materiału. Wygładzony materiał będzie wyglądał bardziej schludnie - wszelkie zagniotki i fałdki są bardziej widoczne na zdjęciu, niż w rzeczywistości.

Warto jest zrobić kilka zdjęć. Jeżeli jest to możliwe - zrób zdjęcia na sylwetce. Możesz ubranie założyć sama lub jeżeli nie ma takiej możliwości - poproś kogoś, aby został Twoim modelem.

Pozostałe zdjęcia możesz zrobić na płasko - tzw flat lay. Wówczas kładziesz ubranie np.: na podłodze lub stole i robisz zdjęcie z góry. Możesz też powiesić swoje ubranie na wieszaku i tak je sfotografować. 

Niezależnie od rodzaju zdjęcia, zadbaj o odpowiednie tło. Najlepiej, aby było neutralne - np.: gładka ściana. Jeżeli nie ma takie możliwości, postaraj się, by w tle nic nie rozpraszało potencjalnego klienta. Jeżeli zdjęcie będzie pokazywało część Twojego pokoju - zrób w nim porządek. Nie chcesz przecież, żeby ktoś w internecie widział, że z szuflady wysypuje Ci się bielizna ;). Zadbaj też o to, aby Twoi bliscy i zwierzęta nie weszli Ci w kadr.
 

Zadbaj o opis

m bardziej dokładny opis, tym lepiej. Najważniejszy jest tytuł - Twój klient jeszcze przed wejściem w ogłoszenie będzie wiedział, czy Twoja rzecz spełnia jego wymagania :).
W tytule opisz:
- co dokładnie sprzedajesz - bluzkę, spódnicę, buty itp.
- rozmiar
- markę
- wzór lub okazję, np.: bluzka w aztecki wzór, sukienka na wesele

W samym opisie warto podać takie informacje jak:
- stan ubrania
- rodzaj materiału
- rozmiar
- wymiary - długość, szerokość w pasie, biodrach czy w biuście - w zależności od rodzaju ubrania, jakie sprzedajesz
 

Wystaw za właściwą cenę

Kwestia, która chyba najbardziej interesuje wszystkich sprzedających - cena. Nie może być ona zbyt wysoka - wtedy nie znajdą się chętni na kupno. A jeżeli wystawisz za zbyt niską cenę, to w pewnym sensie będziesz stratna.

Znajdź na platformie sprzedażowej, z której korzystasz podobne produkty - tej samej marki i w podobnym stanie. W ten sposób zorientujesz się, jakiego zarobku możesz się spodziewać.
 

Z jakiej platformy możesz skorzystać?

Jest wiele platform na których możesz sprzedać swoje używane ubrania. Najpopularniejsze to:
- platformy aukcyjne - Allegro i E-bay
- strony ogłoszeniowe - OLX, Gumtree a także lokalne strony ogłoszeniowe
- platformy swapingowe - Vinted
- grupy sprzedażowe i marketplace na Facebooku
Także niektóre fora proponują wątki na których można sprzedawać lub wymieniać ubrania
 

0 lubi to
0
36
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda