DDOB Shop
DDOB Shop
W tych sklepach nie zrobimy już zakupów! Zbankrutowały przez koronawirusa...
04.06.2020

W tych sklepach nie zrobimy już zakupów! Zbankrutowały przez koronawirusa...

Branża mody znacząco ucierpiała z powodu koronawirusa. O ile niektórym gigantom udało się przetrwać, choć w ograniczonym zakresie, o tyle inne marki z powodu Covid-19 ogłosiły bankructwo. W których sklepach nie zrobimy już zakupów?

Marki modowe, które zbankrutowały przez koronawirusa

Jedną z marek, która nie przetrwała koronawirusa, jest Camaieu. Obroty w Polsce spadły aż o 95%. To dlatego z uwagi na drastyczny spadek sprzedaży zdecydowano się zamknąć sklepy - zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nie jest to niestety jedyna marka, która zbankrutowała w związku z koronawirusem. Na liście znajdują się nawet najbardziej luksusowe brandy. 

O problemach finansowych poinformowała również amerykańska sieć J.Crew. W związku z pandemią marka zamknęła aż 500 sklepów. 4 maja przedstawiciele złożyli ochronę przed bankructwem, oddając się w ręce największych wierzycieli. Uniknięto w ten sposób długu wynoszącego 1,65 miliarda dolarów. J.Crew zyska nowy kapitał, więc jest szansa, że brand przetrwa. Nie jest jednak pewne w jakiej formie.

Na liście marek, które ucierpiały z powodu koronawirusa, znalazła się także luksusowa sieć domów towarowych Neiman Marcus. Początkowo przedstawiciele także chcieli złożyć wniosek o ochronę przed bankructwem. Ostatecznie ogłoszono upadłość. Skutkiem było zamknięcie wszystkich 43 sklepów firmy w marcu, ale także ogromne problemy finansowe. Marka Neiman Marcus była znana z organizowania pokazów mody dla swoich klientów. Niedawno podziękowała wszystkim zaangażowanym w pomoc osobom za pośrednictwem Instagrama. 
 

Odzieżowe marki ogłaszają bankructwo

Do grona marek, które ogłosiły bankructwo, można także dodać producenta jeansów oraz odzieży casualowej - True Religion. Marka zdecydowała się po raz drugi na ten krok w ciągu ostatnich trzech lat. Podobnie jest w przypadku firmy John Varvatos, która - jeśli uzyska zgodę sądu - spróbuje przejść restrukturyzację przed ogłoszeniem bankructwa. Co istotne, kryzys nie dosięgnął wyłącznie amerykańskich marek. Bankructwo ogłosił także brand z akcesoriami Lulu Guiness oraz marka ALDO.

Jak widać, świat mody po pandemii znacząco się zmienił. Branża odzieżowa mocno ucierpiała w związku z zamknięciem sklepów i galerii handlowych. Być może dla niektórych będzie jeszcze szansa na ratunek. Czas pokaże.
 

./uploads/jeilliebean/f8040f654045d05b4093a92c7ad0e907.jpg
7 lubi to
0
2293
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda