DDOB Shop
DDOB Shop
Te sceny zostały wycięte z Harry'ego Pottera. Są w sieci!
27.05.2020

Te sceny zostały wycięte z Harry'ego Pottera. Są w sieci!

Proces tworzenia filmów obejmuje niekiedy sceny, które ostatecznie nie trafiają do finalnej wersji. Najbardziej cierpią na tym aktorzy, gdy okazuje się, że ich role zostały znacznie okrojone. Jakie sceny nie znalazły się w ekranizacjach sagi o słynnym uczniu Hogwartu?

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Scena rozpoczynająca się w 9 minucie poniższego nagrania nie znalazła się w filmie. Twórcy chcieli uniknąć niejasności, jakie mogłyby się pojawić u widzów, którzy nie przeczytali wcześniej książek. Wycięty fragment przedstawia Harry'ego zastanawiającego się nad tym, czy jego zdolność do przemawiania w języku węży ma jakiś związek z dziedzicem Salazara Slytherina, czyli postaci odpowiedzialnej za otwarcie tytułowej Komnaty Tajemnic.

Harry Potter i Czara Ognia

W filmie Harry Potter i Czara Ognia odbywa się Turniej Trójmagiczny, na który przybywają goście z innych szkół magii - uczniowie Beauxbatons i Durmstrangu.  Na potrzeby tego wydarzenia nakręcono scenę, w której mieszkańcy Hogwartu odśpiewują hymn swojej szkoły. To jednak ostatecznie nie znalazło się w filmie.

Harry Potter i Zakon Feniksa

Syriusz Black, czyli ojciec chrzestny Harry'ego okazał się jedynym żyjącym a zarazem przychylnym mu członkiem rodziny. Śmierć dorosłego czarodzieja była zatem dla niego ogromnym ciosem. Scena, w której uczeń Hogwartu rozpacza po nagłej stracie nie znalazła się w filmie. Fabuła wymagała bowiem wartkiej akcji.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Nie wiadomo dlaczego ta scena została wycięta. Chodzi o pożegnanie Harry'ego i Dudleya, gdy Dursleyowie opuszczali Privet Drive 4. Chłopak podziękował czarodziejowi za uratowanie życia a nawet okazał mu skruchę. To był istotny fragment książki, ponieważ  miał wpływ na przyszłe relacje chłopaków.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Gdy Zakon Feniksa przybył do Hogwartu tuż przed bitwą, wśród jego członków nie było widać Nimfadory Lupin. Dopiero później żona Remusa magicznie pojawiła się u obok niego. W usuniętej scenie zobaczyć można, jak wbiega ona wprost w ramiona swojego męża twierdząc, że to on bardziej jej potrzebuje niż syn. To krótkie ujęcie jest jednak wzruszające i silnie oddziałowuje na emocje. Szczególnie, jeśli pomyślimy jak zakończyła się ta bitwa. 
 

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Ta scena nie ma wiele wspólnego z fabułą książki. Po "upozorowaniu" własnej śmierci, Harry został przyniesiony przez Hagrida na dziedziniec szkoły. Wówczas wszyscy, wraz z Sami Wiecie Kim myśleli, że chłopak nie żyje. Po poruszającej przemowie Neville'a okazało się, że Harry jednak jest w dobrej formie. Wyciąga więc różdżkę i atakuje węża czarnoksiężnika, Nagini. W sieci zobaczyć można też zobaczyć inną  wersję tej sceny. Główną różnicą jest krótkie, choć istotne ujęcie. W tym przypadku to nie Harry sięga po różdżkę, lecz rzuca mu ją... Dracon Malfoy. 
 

2 lubi to
0
919
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda