Dzika Pszczoła - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Dzika Pszczoła - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Ciekawostki o Hot Space, kontrowersyjnej płycie, która do dziś wywiera odmienne wrażenia
18.05.2020

Ciekawostki o Hot Space, kontrowersyjnej płycie, która do dziś wywiera odmienne wrażenia

Hot Space to dziesiąty album legendarnej formacji Queen. Do dziś budzi kontrowersje. Jej odmienność do tej pory nie jest akceptowana przez część fanów.

Sukces w stylu disco?
Płyta Hot Space jest w stylu disco. Część fanów była zawiedziona, ponieważ oczekiwała kolejnych rockowych numerów. Jednak Freddie Mercury postanowił poprowadzić zespół i w ten styl. Chciał, by Queen było odmiennym zespołem, zawierającym hity z różnych, odmiennych gatunków.

Czy członkom zespołu spodobał się pomysł zmiany?
 Jednak Roger Taylor (perkusista) i Brian May (gitarzysta) nie byli fanami tej drastycznej zmiany. Podobno w trakcie nagrywania dochodziło do wielu sprzeczek i nieporozumień. Brian nie wspomina dobrze tego okresu. Nie sprzyjał także fakt, że ówczesnym menedżerem Freddiego był Paul Prenter, który zdaniem Briana i Rogera miał na niego zły wpływ.

Współpraca z Davidem Bowie
Należy także wspomnieć o tym, że utwór "Under Pressure" powstał ze współpracy Queen z Davidem Bowie. Jednak ten nie był do końca zadowolony z efektu końcowego.
 

./uploads/cherryberry/d6d81b2d18d665769e5364e5303c75f9.jpg

Konferencja Hot Space

Sukces mimo wszystko
 Pomimo wielu rozczarowań, płyta nadal jest sukcesem. Sprzedała się w ok. 3,5 mln egzemplarzy. Jest to wynik, o którym nadal wielu artystów może pomarzyć. Duża część fanów kocha Hot Space za unikalny, luźny styl. Lekkie brzmienie płyty rwie do tańca. 
Płyta zespołu tak legendarnego jak Queen jest nadal podziwiana i uwielbiana przez rzesze fanów, z których część uważa ją za najgorszy, a część za nadal dobry album zespołu. Hot Space z pewnością jest ulubionym albumem dla wielu fanów, mimo budzenia kontrowersji.

0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda