DDOB Shop
DDOB Shop
Netflix kupił prawa do filmu
14.05.2020

Netflix kupił prawa do filmu "Hejter" - kiedy będzie dostępny w Polsce?

W 2011 roku ukazał się głośny film "Sala Samobójców" który ukazał problem i zagrożenia, jakie płyną z gier komputerowych. Po 9 latach Jan Komasa wraca do kontynuacji filmu "Sala Samobójców. Hejter" tym razem reżyser skupia się na wszechobecnym w hejcie.

Premiera bez rozgłosu...

Początkowo film "Hejter" nie zyskał takiego rozgłosu, jak spodziewali się twórcy. Wszystko za sprawą pandemii, przez którą zostały zamknięte kina. Niedługo potem dnajnowsze dzieło Komasy pojawiło się na platformach streaminowych VOD. Dziś pojawiła się informacja, że Hejter pojawi się na Netlixie - na całym świecie! 


 

./uploads/kszymanczak/5906c05e8b8c74b6138b991a5921794b.jpg

Wielki sukces na nowojorskim festiwalu

Pod koniec kwietnia film został nagrodzony prestiżową nagrodą na festiwalu Tribeca! 
Ta wielka impreza w świecie kina - Tribeca Film Festiwal to wydarzenie, które od wielu lat organizuje Robert De Niro, zawsze odbywa się w sercu Manhattanu, zjeżdzają się najważniejsze osobowości ze świata kinematografii. Tym razem przez koronawirusa festiwal został odwołany, jednak jury postanowiło przyznać nagrody. 

Jan Komasa otrzymał główną nagrodę w sekcji International Narrative Competition (Najlepszy Międzynarodowy Film Fabularny). Jest to pierwszy w historii polskiego kina film  który znalazł się w konkursie głównym festiwalu! 

Reżyser tak skomentował swój sukces:

"Cieszę się podwójnie, gdyż "Hejter" w związku z zamknięciem kin z powodu pandemii stał się ofiarą wirusa, a w konsekwencji dramatem dla naszych producentów. Teraz dzięki tej nagrodzie dostał drugie życie (...) Przede wszystkim jednak wielką radość wzbudza fakt, że spragniony dobrych wiadomości świat międzynarodowego filmu znowu z całą mocą usłyszy o polskim kinie, a czymże innym jak wspaniałą wiadomością jest wygranie jednego z najważniejszych festiwali na świecie"

Sukces filmu za oceanem spowodował, że zagraniczne media zaczęły się interesować polską produkcją a sam Netflix zapragnął, aby Hejter był dostępny na ich platformie! 
 

./uploads/kszymanczak/c1f84482afb76c20f67b39614b233c31.jpg

Jak donosi amerykański magazyn „Variety”, „Hejter pojawi się na Netlixie już w czerwcu tego roku - będzie można go oglądać w każdym kraju z wyjątkiem ... Polski. 

Najprawdopodobniej dzieło Komasy trafi na Netflixa w Polsce w marcu 2021! Decyzja ta jest spowodowana tym, że musi minąć odpowiedni czas od preiery kinowej, aby dana produkcja mogła trafić na platformę streamingową!

Wszyscy,  którzy chcą zobaczyć Hejtera, zapraszamy na Playera, VOD.PL, Iplę oraz inne legalne źródła. 

./uploads/kszymanczak/3cad32b05ce9475a0af714b26b8f79a3.jpeg
1 lubi to
0
2388
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda