Dzika Pszczoła - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Dzika Pszczoła - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Jak pokochać swoje ciało?
12.05.2020

Jak pokochać swoje ciało?

Kobiety potrafią być dla siebie najgorszymi krytykami. Najwyższy czas aby to zmienić!

1. Zwracaj uwagę na słowa
Przede wszystkim musisz przestać mieć do siebie takie krytyczne nastawienie. Bycie dla siebie dobrą i łagodną to przede wszystkim zwracanie się do siebie w taki sam sposób. Jeśli nie powiedziałabyś czegoś przyjaciółce lub komuś z rodziny, jak możesz traktować tak samą siebie? Staraj się wyłapywać swoje destrukcyjne myśli i słowa, ucząc się je kontrolować. Bardzo pomaga w tym sztuka medytacji. Jeżeli na początku nie uda Ci się tego zmienić, po prostu zauważaj, jak wiele pojawia się ich w ciągu dnia i sama wyciągnij wnioski. To na pewno da Ci wiele do myślenia.

2. Zakładaj co tylko chcesz
Kiedy planujesz w co się ubrać, stań przed lustrem i zapytaj siebie: Czy czuję się w tym dobrze? Nie próbuj zadowolić innych, ponieważ to i tak jest niemożliwe, a najpiękniejsza jesteś wtedy, kiedy masz na sobie to, co lubisz. Czy przestałaś zakładać ukochany kombinezon lub seksowne, obcisłe dżinsy? Wskakuj w nie i nie przejmuj się opinią ludzi, a jeżeli usłyszysz jakiś komentarz pod swoim adresem, uśmiechnij się i idź dalej przed siebie. Nie potrzebujesz więcej negatywnej energii w swoim życiu.

3. Zaopiekuj się swoim ciałem
Zaopiekowanie się swoim ciałem jest tak ważne, ponieważ... to przecież jedyne jakie masz i tylko Ty masz wpływ na to, jak je traktujesz i co z nim zrobisz. Jeśli jesteś na początku swojej drogi do zrzucenia kilku kilogramów, to w porządku. Jednak nie krytykuj siebie za cyferki, które nie do końca Cię zadowalają. Bardziej skup się na tym, jak czujesz się z tym psychicznie.

4. Nie porównuj się z innymi
Świat social mediów sprawił, że często porównujemy się do kobiet z idealnych zdjęć na Instagramie i płaczemy w poduszkę, że nie wyglądamy tak świetnie, jak one. Czas z tym skończyć, ponieważ nie ma to żadnego związku z prawdziwym życiem. Każda z nich ma też własne problemy i kompleksy. Porównywanie się do niczego nie prowadzi, a na dodatek zawsze znajdzie się ktoś gorszy i lepszy - oczywiście jedynie w Twoim mniemaniu. Rób swoje i porównuj się tylko do siebie z wczoraj.

5. Kochaj siebie!
To z pewnością nie stanie się z dnia na dzień. Na pewno pojawią się dni, w których negatywne myśli lub łzy będą wylewać się z Ciebie niczym z wodospadu Niagara. Najważniejsze, abyś wiedziała, że to jest całkowicie w porządku. Zaakceptuj każdą emocje w sobie, ponieważ w tym tkwi klucz do prawdziwej samoakceptacji. Dbanie o siebie to nie tylko kontrolowanie wagi, ale zdrowa relacja z samą sobą. Najlepsze, co możesz zrobić dla siebie każdego dnia, to docenianie swojego ciała - zarówno w środku jak i na zewnątrz.

1 lubi to
0
52
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda