DDOB Shop
DDOB Shop
Do kiedy szkoły pozostaną zamknięte? Podano daty egzaminów!
24.04.2020

Do kiedy szkoły pozostaną zamknięte? Podano daty egzaminów!

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Co z egzaminami? Na te pytania odpowiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Czerwiec wypełniony egzaminami

Dziś, tj. 24 kwietnia kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów. Minister edukacji narodowej poinformował, że szkoły będą zamknięte do 24 maja. - Niestety obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, żebyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków - uzasadnił. Co z egzaminami dla maturzystów i osmoklasistów? - Będziemy starali się przeprowadzić te egzaminy - stwierdził Piontkowski. Jak tłumaczył, jedynie taka forma sprawdzenia wiedzy pozwala na uzyskanie obiektywnych wyników, które są brane pod uwagę przy rekrutacji do liceów i wyższych uczelni. - Wyznaczyliśmy daty dosyć odległe i bezpieczne a ostateczną decyzję będziemy oczywiście podejmowali wraz z ministrem zdrowia w zależności od tego jak będzie rozwijała się sytuacja epidemiczna - powiedział. Matury mają się rozpocząć 8 czerwca od egzaminu z języka polskiego. W kolejnych dniach zaplanowano egzaminy z pozostałych przedmiotów. Zrezygnowano z przeprowadzenia egzaminów ustnych. W dniach 16 - 18 czerwca mają się odbyć egzaminy ósmoklasistów. Tradycyjnie przewidywane są także terminy dodatkowe i poprawkowe. Wszystkie testy miałyby zostać przeprowadzone zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez sanepid. Na konferencji przekazano także nowe daty egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie: 22 czerwca - 9 lipca oraz egzaminu zawodowego: 17 - 28 sierpnia. 
 

./uploads/KatarzynAp/4c3892b26ecfabd33805c9093919210a.jpg

Rekrutacja

Egzamin ósmoklasisty miałby zostać sprawdzony do końca lipca. Następnie uczniowie mogliby wziąć udział w rekrutacji do szkół wyższego szczebla. W takiej konfiguracji wyniki matur powinny się pojawić do 11 sierpnia. Zarówno uczelnie wyższe jak i szkoły średnie wstrzymają się z rekrutacją do momentu otrzymania wyników egzaminów. Póki co nie ma w planach opóźnienia daty rozpoczęcia roku akademickiego. Minister zdrowia powiedział, że utrzymanie wszystkich ustaleń zależy od przestrzegania restrykcji ustalonych przez rząd. Podkreślił też konieczność noszenia maseczek we właściwy sposób, a nie na przykład "na brodzie".

0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda