Kozie kremy - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Kozie kremy - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO NAUKI PODCZAS KWARANTANNY?- 5 NIEZAWODNYCH METOD
08.04.2020

JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO NAUKI PODCZAS KWARANTANNY?- 5 NIEZAWODNYCH METOD

Jak się zebrać do nauki, gdy jest tyle lepszych rzeczy do roboty? Jak się uczyć, żeby się nauczyć, a niekoniecznie namęczyć? Zobacz te kilka prostych metod i zapomnij o godzinach mozolnej nauki!

#1 CEL

Znaj swój goal, powód, dla którego się uczysz. Bez określonego celu trudno zdobyć się na działanie, prawda? Zrób listę korzyści, jakie może przynieść Ci nauka i wiedza, którą zdobędziesz, to pomoże Ci zrozumieć znaczenie samej nauki. Kiedy będzie Ci trudno zabrać się do nauki, spójrz na tę listę 
 

#2 WŁAŚCIWE MIEJSCE

Wybór otoczenia, w którym się uczysz ma duże znaczenie! Nie ucz się w łóżku, najlepiej nie rób też tego w swoim pokoju, gdzie otaczają Cię przedmioty, które łatwo rozpraszają. Jeśli masz taką możliwość, wybież salon, kuchnię lub inne pomieszczenie, w którym możesz zasiąść wygodnie przy stole. Dbaj o swoją postawę- garbienie się nad książkami na kanapie to nienajlepszy pomysł. 

#3 STUDY MATE

Na problemy z motywacją dobrym rozwiązaniem jest znalezienie osoby, z którą możesz się uczyć i wspólnie wyszukiwać informacje. Dzięki temu nie tylko instynktownie bardziej przyłożysz się do nauki (ze wiadomością, że ktoś nas obserwuje, zachowujemy się inaczej i na mniej sobie pozwalamy, niz kiedy jesteśmy sami) ale również zyskasz wsparcie, bo może się okazać, że dana osoba rozumie zagadnienie lepiej i może ci je wytłumaczyć. W obecnej sytuacji możecie łączyć się na video połączeniach!
 

#4 NAGRODY

Nie zapominaj o nagradzaniu siebie za włożony w naukę wysiłek! Nie muszą to być rzeczy materialne, możesz na przykład ustalić sobie, że jeśli skończysz pewną porcję materiału, pozwolisz sobie obejrzeć odcinek ulubionego serialu lub poświęcisz cały wieczór na domowe spa i relaks  Zachęci Cię to do nauki w perspektywie długoterminowej i pomoże podzielić materiał na etapy.  

#5 RUTYNA

Stwórz swoją rutynę- jeśli przekształcisz niezbyt ekscytujący obowiązek nauki w część swojej codziennej rutyny, np. porannej, będzie Ci łatwiej zacząć, a jak wiemy, najtrudniej jest po prostu zacząć  Zaparz ulubioną herbatę, przygotuj potrzebne materiały i zaplanuj ile chcesz zrobić, potem powtórz to następnego dnia i tak dalej. Po kilku dniach zauważysz o ile łatwiej Ci się uczyć oraz, że pracujesz sprawniej!
 

./uploads/kimikohime/3bebcd1810f950ddf61966b88bb7be07.png
7 lubi to
1
6511
1 komentarzy

Meadowfeelings
0

👍🏻 

odpowiedz

Meadowfeelings
0

👍🏻 

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda