Kozie kremy - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Kozie kremy - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Wszystko co musisz wiedzieć o żelach antybakteryjnych!
06.04.2020

Wszystko co musisz wiedzieć o żelach antybakteryjnych!

autor
Jednym z najbardziej pożądanych produktów są żele antybakteryjne. To właśnie one sprawiają, że czujemy się bezpieczniej i jesteśmy mniej narażeni na zakażenie wirusem. Zanim dokonasz zakupu żelu, koniecznie przeczytaj na co warto zwracać uwagę przy zakupie, jak często należy go stosować i czy żel może nam zaszkodzić!

Czy żele antybakteryjne chronią nas przed wisusem?

Preparaty dezynfekujące działają skutecznie na większość bakterii, grzybór oraz niektórych wirusów.
Nie ma badań potwierdzających, że żel antybakteryjny działa konkretnie na koronawirusa SARS-CoV-2 - dbanie o higienę zwiększa bezpieczeństwo w procesie przenoszenia wirusa, dlatego wskazane jest stosowanie produktów dezynfekujących!

Żel antybakteryjny jest niezwykle skutecznym sposobem na dezynfekcję, wszystko dzięki zawartemu w nim alkoholowi! Najbardziej skuteczne żele posiadają od 50 do nawet 70 % alkoholu! Dzięki tak wysokiemy stężeniu żele skutecznie wchłaniają się w skórę i nie wymagają użycia wody! 

Czy żele mogą nam szkodzić?

Niestety tak - niektóre żele posiadają zbyt wysokie stężenie alkoholu etylowego w składzie (ponad 80%) powoduje to nadmierne wysuszenie skóry. Zbyt częste używanie takich żeli może spowodować poważne podrażnienie skóry, rogowatość i nadmierne łuszczenie.

./uploads/ddob/1a3d3dbe83b00c179ad20f06b67d3ab2.png

Czy możemy zrobić żel antybakteryjny w domu?

Oczywiście, żele antybakteryjne są do wykonania w domu. Do wykonania domowego żelu potrzeba kilku produktów, które każdy z nas ma pod ręką. Najczęściej niestety domowe żele antybakteryjne posiadają złą ilość proporcji i bardziej nam szkodzą, niż pomagają. Profesjonalne żele mają w swoim składzie takie dodatki jak aloes, glicerynę i inne substancję, które pomagają nam nawilżyć skórę dłoni. 

Czy żel antybakteryjny działa także na innych powierzchniach?

TAK! Warto pamiętać, że oprócz dłoni powinniśmy też odkarzać inne powierzchnie, które są narażone na działania bakterii. Takimi powierzchniami są: klamki, telefon, pilot, powierzchnie kuchenne a nawet klawiatura komputera! Pamiętajmy, aby conajmniej raz dziennie dezynfekować te przedmioty! 

./uploads/ddob/20a5845e927c530792232220bd5f2520.jpg

Zachęcamy Was do zakupu żeli ze sprawdzonego źródła, od polskiego producenta. Żele są dostępne w naszym DDOB SHOP. 


DDOB SHOP CZEKA NA CIEBIE! Biorąc udział w naszym wyzwaniu - (KLIK) możesz zdobyć kod zniżkowy na zakupy! 


Odwiedź nasz sklep online - KLIKNIJ TU!

5 lubi to
2
2940
2 komentarzy

eluminiunek
0

<3

odpowiedz

Wiktoria_Wojtkowiak

eluminiunek
0

<3

odpowiedz

Wiktoria_Wojtkowiak

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda