5 porad jak wyjść z Friend Zone.
24.03.2020

5 porad jak wyjść z Friend Zone.

autor
Jeżeli ciężko Ci wydostać się z Friend Zone, jeśli naprawdę masz ochotę uciec, przeczytaj poniższe wskazówki.

1. Przełam stereotyp „miłego chłopaka” i „sympatycznej dziewczyny”.

Większość osób, które znajduje się w friend zone jest postrzegana jako „ ten miły chłopak” i „ ta sympatyczna dziewczyna”.  Kłopoty zaczynają się kiedy pod żadnym pozorem nie chcesz skrzywdzić tej drugiej osoby, ale przestajesz informować przy tym o własnych potrzebach. Zakłopotanie zwiększa się coraz bardziej, bo odczuwasz rodzaj jakiegoś pociągu, ale w strachu przed kolejnym krokiem wycofujesz się nie naciskając, by przez przypadek nie zniszczyć tak ważnej przyjaźni. Problemy zaczynają się wtedy, kiedy uczucia innych zaczynają być ważniejsze od Twoich własnych, gdy nieświadomie dajesz innym do zrozumienia, że Twoja uczucia się nie liczą i kiedy coraz trudniej znaleźć w tym wszystkim równowagę. Takie sytuacje sprawiają, że w oczach innych posiadasz bardzo niskie poczucie własnej wartości.

2. Przestań być ciągle „tym potrzebującym”

Zadajesz sobie pytanie dlaczego czujesz się bardziej zaangażowany od tej drugiej osoby? Zastanów się czy przypadkiem nie wysyłasz mylnych sygnałów, które mogą odstraszać. Pamiętaj, że zbyt duży pośpiech i presja mogą okazać się zgubne i sprawić, że wzbudzisz niechęć do siebie. Ważne, aby zastanowić się czy z powodu tęsknoty za idealnym związkiem nie zaczynasz idealizować drugiego człowieka. Zastanów się nad własnymi potrzebami. Jednym słowem – wyluzuj. Pamiętaj, ze napotkasz na swej drodze jeszcze wielu wspaniałych ludzi i ta osoba nie jest ostatnią. Twoja postawa powinna mówić sama za siebie. Nie ujawniaj swoich oczekiwań na starcie, pamiętaj aby Twoje zachowania emanowały pewnością siebie.

3. Pomyśl o różnicy pomiędzy przyjaźnią a związkiem.

 Jeśli uważasz, że związek to szalona mieszanka przyjaźni i fizycznego pociągu, znajdź coś co Was łączy, a cała reszta przyjdzie z czasem. Nie wszyscy jednak postrzegają bycie w związku w ten sam sposób. Niektórzy oczekują, że partner będzie spełniał w ich życiu daną rolę, która w późniejszym czasie przyczyni się do wzrostu pociągu fizycznego. Osoba z którą chcesz być, najprawdopodobniej w większym stopniu niż Ty wytycza granicę pomiędzy przyjaźnią a związkiem. Pamiętaj, że wszyscy ludzie, zarówno kobiety jak i mężczyźni, chcą być brani pod uwagę i że zawsze należy się liczyć z uczuciami innych. Warto dodać, że niektóre zachowania, które pojawiają się w stałych związkach, nigdy nie pojawią się w relacji przyjacielskiej.

– Dowiedz się czego u partnera poszukuje osoba, która Ci się podoba.

– Pamiętaj, że niektóre osoby mają skłonności do zawierania toksycznych związków. Ważne, aby nie dać się uwikłać w znajomość, w której wciąż czekasz na jakiś sygnał i jesteś nieustannie zwodzony. Nie trać czasu na relacje tego typu, w tym czasie możesz mieć szansę na poznanie kogoś wyjątkowego i oddanego.

4. Przełam barierę dotykową

 Sposób w jaki się dotykami sprawia, iż łatwiej odróżnić relację przyjacielską od partnerskiej. Na co dzień, świadomie lub też nie, dotykamy innych ludzi- często gesty różnego typu definiują wspólne relacje. Mowa tutaj o o serdecznym poklepaniu kogoś po ramieniu,czułym przyjacielskim geście czy romantycznym dotyku po policzku. Należy pamiętać, że różni ludzie wyznaczają sobie własne granice i strefy i trzeba zachować ostrożność, by nie osaczyć drugiej osoby. Jeżeli czujesz, że to Ty powinieneś wyjść z inicjatywą, zacznij od małych i czułych gestów, dotknij włosów, ręki czy ramienia tej drugiej osoby. Spokojnie, jeżeli to się nie spodoba, lub będzie za szybko na gesty tego typu, na pewno zostaniesz o tym delikatnie poinformowany. Dotyk sprawia, że druga osoba czuje się atrakcyjna i jest informowana o tym, że emanujesz pewnością siebie. Wszystkie te rady sprawią, że masz szansę zbliżyć ku sobie swojego wybranka i wyjść z friendzone.

 – Miej na uwadze, że niektórzy z nas są bardzo czuli w stosunku do najbliższych znajomych; osoba którą jesteś zainteresowany może po prostu lubić przytulać bliskich i w waszej relacji może chodzić jej wyłącznie o przyjaźń. Pamiętaj, aby bacznie obserwować i nie dać się zwieść mieszanym odczuciom.

View this post on Instagram

😭

A post shared by Meme Pağe (@yelowte) on

5. Podejmij słuszną decyzję.

 Zastosowałeś się do wcześniejszych rad, zostawiłeś w tyle swoje przyzwyczajenia i pokonałeś barierę dotyku, a bliska Ci osoba nadal widzi w Tobie tylko przyjaciela i nie udaje Ci się wyjść z Friend Zone? Właśnie nadszedł moment, kiedy musisz podjąć ważną decyzję. Może nigdy nie poznasz powodu, dla którego nie połączyło Was nic więcej, ważne abyś zadał sobie pytanie, czy jesteś w stanie kontynuować tą znajomość na tej stopie.

 – Miej świadomość, że po przejściach z Friend Zone na początku będzie Ci ciężko przelać uczucia na kogoś innego. Kiedy na horyzoncie pojawi się Twój potencjalny rywal, wewnątrz będziesz walczył z zazdrością i frustracją. Pamiętaj, że nawet jeżeli poradzisz sobie z własnymi emocjami, Twoje serce może pozostać rozdarte jeszcze przez długi czas.

 – Czasem łatwiej sprowadzić przyjaźń do poziomu zwykłej znajomości. Twój przyjaciel może poczuć się urażony, warto wtedy spróbować szczerej rozmowy.

5 lubi to
1
4916
1 komentarzy

NieTylkoBestsellery

NieTylkoBestsellery

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda