Kozie kremy - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Kozie kremy - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
FOTOGRAFOWANIE W DOMU. 6 KREATYWNYCH SPOSOBÓW
21.03.2020

FOTOGRAFOWANIE W DOMU. 6 KREATYWNYCH SPOSOBÓW

Spędzanie czasu w domu nie musi oznaczać permanentnej nudy. Można poeksperymentować z fotografią a metodą prób i błędów uzyskać bardzo ciekawe efekty. Współczesne telefony dają duże możliwości, więc posiadanie profesjonalnego aparatu nie jest konieczne.

1. Efekty specjalne z przedmiotów codziennego użytku

Jeżeli kwarantannę spędzacie w większym gronie, poproście swoich domowników, aby wam zapozowali. Być może będą musieli uzbroić się w odrobinę cierpliwości, ale w zamian otrzymają niebanalne portrety. Do takiej zabawy nie są niezbędne profesjonalne akcesoria. Wystarczy pokombinować z domowym oświetleniem i przedmiotami codziennego użytku. Czy wiedzieliście, że zwykła tarka do warzyw lub kawałek materiału mogą zrodzić takie efekty?

2.  Domowe tło

Skoro nie możemy szukać tła w plenerze, to spróbujmy zrobić je w domu. Świetnie sprawdzają się do tego na przykład duże arkusze papieru. Jeśli akurat nie macie ich pod ręką, wykorzystajcie materiały. Tło najlepiej zamocować na ścianie, albo szafie, tak by znajdowało się naprzeciw okna. Światło zastane (zwłaszcza w pochmurny dzień) pozwala osiągnąć na zdjęciu efekt porównywalny do tego, jaki dają lampy studyjne. Możecie też eksperymentować z różnego rodzaju scenografią.

3. Światło!

Właściwie najważniejsze w fotografii. Jeśli chcecie zrobić klasyczny portret lub  fotografujecie przedmioty, to światło zastane sprawdzi się najlepiej. Inne źródła światła przydadzą się do urozmaicenia waszej twórczości. Można bawić się domowymi lampami, telefonem, latarką, czy lampkami choinkowymi i nakładać na nie samodzielnie wykonane filtry. Jeżeli chcecie by na zdjęciu pojawiły się smugi światła, ustawcie w aparacie dłuższy czas naświetlania i wykonajcie szybki ruch danym żródłem światła (to może być nawet latarka w telefonie). Chcecie "zabarwić" światło na jakiś kolor? Zarzućcie na żarówkę kolorową apaszkę lub bibułę.

4. Nieoczywista perspektywa

Ten punkt może co prawda kojarzyć się z pamiątkowymi zdjęciami z wakacji, na których osoby fotografowane próbują "chwytać" piramidy lub wieżę Eiffla, ale perspektywa ma duże znaczenie! Po pierwsze to od niej zależy jak będziemy wyglądać na danym zdjęciu. Po drugie może posłużyć do stworzenia iluzji.

5. Codziennie jedno zdjęcie

Na pewno słyszeliście o osobach, które codziennie robiły sobie zdjęcie a potem tworzyły z tego film poklaktkowy, na którym widać jak zmienia się twarz z biegiem czasu. A gdyby w  czasie kwarantanny codziennie wykonywać jedno zdjęcie przez okno? Najlepiej w pododbnym ustawieniu aparatu i o podobnej porze. Dzięki temu będziecie mogli porównać jak zmienia się krajobraz wraz z nadejściem wiosny!

6. Fotoksiążka

Jeżeli macie już w domu wywołane zdjęcia lub dysponujecie kolorową drukarką i dobrej jakości papierem, możecie stworzyć własną fotoksiążkę. W tym celu przyda się niezapisany notes lub grube kartki papieru, które nadają się do zszycia.

1 komentarzy

stomatostudent

stomatostudent

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda