Kozie kremy - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Kozie kremy - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Jak przygotować paznokcie do malowania?
20.03.2020

Jak przygotować paznokcie do malowania?

Malowanie paznokci to nie wszystko! Wcześniej musisz przygotować paznokcie. Dzięki temu będą piękne i zdrowe, a lakier będzie trwalszy. Co musisz zrobić, zanim nałożysz lakier?

Zdejmij stary lakier

./uploads/Rosie_Gold/8c976a720fcd778be768b3554b8c43d0.jpg

Źródło: Pinterest

Zanim położysz nowy lakier, musisz dokładnie pozbyć się starego lakieru. Jeżeli masz hybrydy, musisz to zrobić w kilku etapach:
- spiłuj top coat
- przyłóż waciki nasączone w zmywaczu
- załóż klipsy i odczekaj 10 minut
Jeżeli pomalowałaś paznokcie klasycznym lakierem, wystarczy, że przetrzesz je wacikiem nasączonym w zmywaczu do paznokci
 

Opiłuj paznokcie i nadaj im odpowiedni kształt

./uploads/Rosie_Gold/b8e5983dd5c01f10da292e43cfceabfe.jpg

Źródło: Pinterest

Zacznij opiłowania paznokci. Potrzebujesz do tego pilnika z grubym ziarnem. Najczęściej poleca się pilniki szklane lub papierowe. Unika raczej metalowych, którymi możesz się zranić. Szorstki pilnik wyrówna nierówności i ewentualne resztki lakieru. 
Skup się także na nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu. Możesz wybrać:
- okrągły
- migdałki
- kwadratowe
- trumienki
- spiczaste
Pamiętaj zawsze, aby piłować szczyt paznokcia, tak aby też nadać im odpowiednią długość. Jeżeli będziesz piłować boczki, to paznokcie będą wyglądać na węższe i smuklejsze, co optycznie je wysmukli. 
 

Wygładź i wypoleruj paznokcie

./uploads/Rosie_Gold/484a99222e5d93960a00618e1afc61e7.jpg

Źródło: Pinterest

Gdy już spiłujesz paznokcie mają one niezbyt ładną fakturę, w dodatku są szorstkie. Dlatego użyj polerki. To sprawi, że paznokcie będą idealnie gładkie, bez ani jednego zadziorka. Polerka sprawia też, że paznokcie są bardziej błyszczące.Dzięki temu będą wyglądać dobrze nawet, gdy nie malujesz paznokci. Lakier też dokładnie pokryje płytkę paznokcia oraz będzie się dłużej trzymał.
 

Zmiękcz skórki

./uploads/Rosie_Gold/3b10cf4bdc826d2dc91bd82ff732f447.jpg

Źródło: Pinterest

Twoje paznokcie wyglądają idealnie, ale to nie wszystko. Musisz też pamiętać o skórkach. Najpierw musisz je zmiękczyć. Możesz to zrobić na kilka sposobów:
- przy pomocy specjalnego sprayu do zmiękczania skórek
- mocząc paznokcie w ciepłej wodzie z mydłem
- smarując skórki olejkiem
Zmiękczanie skórek pomaga w ich odsuwaniu i wycinaniu
 

Odsuń i wytnij skórki

./uploads/Rosie_Gold/31eb9772678be16988d6401c3fd1f613.jpg

Źródło: Pinterest

Odsuwanie skórek to po prostu przypieranie ich do krawędzi paznokcia. Możesz to zrobić kopytkiem z plastiku lub metalu. Bezpieczniejszy i często tańszy jest patyczek drewniany. Ten sprawi, że nie zranisz się lub nie uszkodzisz sobie paznokci.

Gdy już odsuniesz skórki, zajmij się ich wycinaniem. Najczęściej usuwa się je cążkami, które są bardzo precyzyjne i usuwają w całości skórki. W drogeriach są też nożyki, które są tańsze. No i to w sumie ich jedyna zaleta, bo nie są tak skuteczne i jeszcze można się nimi łatwo zranić. 
 

Po takim zabiegu możesz teraz zrobić, co chcesz. Możesz kontynuować pielęgnację np.: wetrzeć serum lub użyć odżywki. Możesz też już zacząć malować paznokcie
 

2 lubi to
1
38
1 komentarzy

stomatostudent

stomatostudent

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda