DDOB Shop
DDOB Shop
Jakie znaczenie mają kostiumy z
20.03.2020

Jakie znaczenie mają kostiumy z "La Casa de Papel"?

autor
Czerwone kombinezony i maski Salvadora Dali to znaki rozpoznawcze gangu Profesora z "La Casa de Papel". Jakie jest ukryte znaczenie kostiumów, które noszą bohaterowie serialu Netflixa “Dom z papieru”?

“Dom z papieru” to jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa, który szybko uzyskał rzesze wiernych fanów. W oczekiwaniu na nowe odcinki “La Casa de Papel”, które pojawią się 3 kwietnia 2020r. Opowiem jakie jest znaczenie słynnych strojów, które noszą bohaterowie “Domu z papieru”. Co oznaczają czerwone kombinezony i maski Salvadora Dali?

View this post on Instagram

💥💥💥 #LCDP4

A post shared by La Casa de Papel (@lacasadepapel) on

Jakie znaczenie mają kostiumy?

Strój bohaterów serialu “Dom z papieru” Netflixa nie jest przypadkowy. Maski hiszpańskiego surrealisty Salvadora Dali to nic innego, jak nawiązanie do początków awangardowego ruchu artystyczno-literackiego, który charakteryzował się swobodą twórczą, odrzuceniem wszelkich zasad czy istniejących kanonów, w tym nowoczesnego społeczeństwa kapitalistycznego. Jak podaje The Tate, większość dzieł hiszpańskiego artysty Salvadora Dali powstało właśnie w okresie dadaizmu, podczas jego pobytu w Zurychu w Szwajcarii. Zasady wyznawane przez dadaistów i surrealistów są więc zgodne z przekonaniami złodziei z “La Casa de Papel”.

Czerwony kolor kojarzy się za to z rewolucją, powstaniem, a co za tym idzie walką i śmiercią. Barwa ta najlepiej odpowiada działaniom, które podejmują serialowi rabusie. Stroje bohaterów serialu “Dom z papieru” wpisują się więc w motywy, które nimi kierują.Profesor niejednokrotnie wspominał przecież, że organizowane przez niego napady, to jawny sprzeciw wobec panującego systemu. Gang złodziei to dla społeczeństwa symbol “oporu”, który należy wspierać. Najlepiej udowadnia to scena z premierowego odcinka 3. sezonu, kiedy na wezwanie Profesora pod bankiem centralnym Hiszpanii zbiera się tłum protestujących.

Zwiastun 4 sezonu La Casa de Papel

4 lubi to
1
1168
1 komentarzy

Juliaaa321
1

👍

odpowiedz

Juliaaa321
1

👍

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda