Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Pudry - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Polki mieszkające we Włoszech opowiadają o rzeczywistości z koronawirusem
16.03.2020

Polki mieszkające we Włoszech opowiadają o rzeczywistości z koronawirusem

Temat koronawirusa dotyczy nas wszystkich. Codziennie sprawdzamy raporty, uczymy się funkcjonować w nowej rzeczywistości. We Włoszech sytuacja jest naprawdę dramatyczna. O tym, jak bardzo trudno jest Włochom, możemy dowiedzieć się m.in. z relacji Polek mieszkających w Italii.

Koronawirus we Włoszech

Z ostatnich raportów wynika, że we Włoszech łącznie zakażonych jest 27980 - zaledwie w ciągu ostatniej doby przybyło 3233 chorych osób! Zanotowano także 2158 zgonów (349 w ciągu ostatnich 24 godzin). Na OIOM przebywa 1851 chorych, wyzdrowiałych jest 2749 osób. 

./uploads/jeilliebean/e9d418d8e7c216a2f753ba4e030db131.jpg

Papież Franciszek błogosławiący i pusty plac św. Piotra w niedzielę.
 

Rzeczywistość z koronawirusem we Włoszech

O rzeczywistości we Włoszech w obliczu epidemii opowiada m.in. TASTE&TRAVEL Agnieszka Trolese, która na co dzień zajmuje się tworzeniem przewodników po Włoszech. Na jej Instagramie znajdziemy kilka wyróżnionych relacji, dzięki którym możemy przekonać się, jak obecnie wygląda życie w Italii. Agnieszka każdego dnia udostępnia również relacje innych osób, przekazuje istotne informacje m.in. dotyczące szpitali, procedur postępowania. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno na profilu Agnieszki widzieliśmy przepiękne krajobrazy ze słonecznych, zatłoczonych Włoch...

Studentka medycyny o koronawirusie we Włoszech

Na Instagramie relacją dotyczącą obecnej sytuacji we Włoszech dzieli się także Anna (medicine.italy) - studentka medycyny ucząca się w Turynie. Ania udostępnia nie tylko rzetelne naukowe informacje i wykresy, ale także dementuje mity, które narosły wokół samego koronawirusa oraz życia we Włoszech w obliczu epidemii. Na jej profilu znajdziecie wyróżnione relacje, a każdego dnia pojawiają się aktualizacje, dlatego każdy, kto przebywa we Włoszech, martwi się o swoją rodzinę żyjącą w Italii, może być na bieżąco. 

Obecna sytuacja we Włoszech to także przestroga dla nas, abyśmy w porę zastosowali się do nakazów i pozostali w domach. Czas ten wykorzystajmy produktywnie - na uczeniu się nowych umiejętności, rozmawianiu z rodziną, oglądaniu seriali. Ważne, aby nie wychodzić z domu bez powodu. Dzięki temu zatrzymamy rozprzestrzenianie się wirusa.

7 lubi to
2
1146

Zobacz także

2 komentarzy

Meadowfeelings
0

👍🏻

odpowiedz

senenia89
0

😍

odpowiedz

Meadowfeelings
0

👍🏻

odpowiedz

senenia89
0

😍

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda