Po czym poznać dobrego Dermatologa?
24.02.2020

Po czym poznać dobrego Dermatologa?

Jak rozpoznać dobrego dermatologa, do którego warto iść a którego lepiej unikać. Kilka przykładów i sytuacji po których możemy stwierdzić że dermatolog ma wiedzę lub lepiej go unikać.

Pierwsza wizyta

./uploads/princess69777/9bb9e6057c85ee13bb980716f5de75a5.jpg

Idąc na pierwszą wizytę do dermatologa, możemy się spodziewać że dobry dermatolog na pewno na początku przeprowadzi wywiad z pacjentem, zada nam sporo pytań o nasze wcześniejsze metody leczenia zanim trafiliśmy do niego, o dotychczasową pielęgnację, choroby, przyjmowane środki i leki, sposoby leczenia, alergie, czas od jak długo mamy ploblem z którym do niego przyszliśmy, zmiany skórne i wiele innych szczegółowych pytań, które są mu potrzebne aby trafnie zdiagnozować problem. Jeśli poszliście na pierwszą wizytę do dermatologa, a on nie zada wam nawet kilku podstawowych pytań i nie przeprowadził wywiadu wstępnego z pacjentem, to jest to pierwszy sygnał że chyba czas zmienić dermatologa.

Czas wizyty

./uploads/princess69777/7e536fa80969f5c63570f3b3ca6435f1.jpg

Jeśli trafimy do dobrego dermatologa musimy się przygotować że taka wizyta nie będzie trwała 5 czy 10 minut tylko trochę potrwa. Na początku wizyty dermatolog zadaje nam sporo pytań kilka podstawowych i bardziej szczegółowych, więc samo przeprowadzenie wywiadu z pacjentem zajmie trochę czasu. Następnie dokładnie obejrzy naszą skórę, zdiagnozuje rodzaj cery, dokładnie zbada i sprawdzi zmiany skórne. Zleci nam również dodatkowe badania i dostaniemy zalecenia do pielęgnacji domowej. Więc taka wizyta  u dobrego dermatologa musi troche potrwać, nie da się tego skrócić w czasie. Jeśli trafiliśmy do dermatologa gdzie czas wizyty był bardzo krótki, wywiad z pacjentem bardzo pobieżny lub jego brak a badania i diagnoza skóry niedokładna, lepiej znajdżcie sobie innego dermatologa.

Zlecenie dodatkowych badań

./uploads/princess69777/9dfd56ac9c24e6af0df693c8bf71265a.jpg

Jeśli byliśmy u dermatologa na dwóch trzech, czy którejś wizycie z kolei a on nadal nie zlecił ani nie wykonał nam żadnych badań, a mimo to próbuje nas leczyć i przepisuje leki, to może oznaczać że nie ma dużej wiedzy i nie za bardzo wie co robi. Nawet najlepszy dermatolog nie jest w stanie zdiagnozować w 100 % co nam jest po samym obejrzeniu skóry, dlatego zleca się wykonanie dodatkowych badań, aby dermatolog wiedział co nam jest i na co ma nas leczyć. Zazwyczaj zlecenia dodatkowych badań dostaje się już na pierwszej wizycie przed przepisaniem leków. Dermatolog przepisując nam leki nie może zgadywać co nam jest tylko musi być w 100 % pewny, a takie potwierdzenie dają badania.

Przepisywanie silnych leków

./uploads/princess69777/a33d041dc854130a037419e31eba6653.jpg

Jeśli dermatolog przpisze nam silne leki, to dalsze konsultacje powinny odbywać się w regularnych odstępach czasu, aby dermatolog mógł cały czas kontrolować stan naszej skóry i widzieć jaki jest efekt działania leku. Jeśli dermatolog przepisze wam silny lek na dodatek bez dodatkowych badań a potem zaprosi was na kolejną wizytę czy konsultację za pół roku to lepiej już do niego nie wraajcie tylko zmieńcie dermatologa.


zdjęcia / żródło: ratalska.pl,projektgamma.pl,badaniamedyczne.pl,fakt.pl,mojdermatolog.pl

3 komentarzy

marcjamea
0

fajny wpis! :D 

odpowiedz

stomatostudent
marcjamea
0

:)

Odpowiedz

marcjamea
0

fajny wpis! :D 

odpowiedz

stomatostudent
marcjamea
0

:)

Odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda