W jednym z polskich liceów powstanie klasa o profilu... disco polo. Jak do tego doszło?
16.02.2020

W jednym z polskich liceów powstanie klasa o profilu... disco polo. Jak do tego doszło?

Liceum, w którym ma zostać utworzona klasa o profilu estradowym, mieści się na Podlasiu. To właśnie z tego regionu wywodzi się muzyka disco polo i wielu przedstawicieli tego gatunku.

Gatunek disco polo pojawił się w Polsce w latach 80. ubiegłego roku, ale wielką popularność zdobył dopiero w kolejnej dekadzie. Wówczas do najpopularniejszych przedstawicieli tego rodzaju twórczości należały m. in. zespoły: Bayer Full, Top One, Akcent, Boys, Fanatic, czy Shazza. Obecnie muzyka, która kojarzy nam się głównie z weselami i dyskotekami na prowincji, przeżywa swój renesans. 

Utworzenie klasy o profilu muzyki estradowej ma być sposobem na to, aby zainteresować potencjalnych kandydatów wyborem właśnie tej szkoły. Dotychczasowe próby, czyli stworzenie nowych kierunków technicznych (mechanicznego oraz budowlanego) nie pomogły w zwiększeniu liczby uczniów. W związku z tymi problemami, w ubiegłym roku samorząd z podlaskiego Michałowa przejął liceum od władz powiatu białostockiego. 

Burmistrz Michałowa w rozmowie z portalem wyborcza.pl poinformował, iż zajęcia mają być prowadzone przez osoby, które faktycznie obracają się w branży. Podjęto współpracę z białostocką agencją muzyczną Green Star. To firma stojąca sukcesami największych gwiazd muzki chodnikowej, jak zespoły Akcent, Boys, czy Milano. - Nie może być to szkoła "sztuczna", czyli musi wyrastać z Podlasia, z tego, w czym jesteśmy silni i z czym kojarzeni - stwierdził burmistrz.

Więcej informacji na temat oferty liceum ma się pojawić wkrótce. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

1 komentarzy

stomatostudent

stomatostudent

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda