DDOB Shop
DDOB Shop
Nowe Barbie będą łyse, z bielactwem, na wózku inwalidzkim. Mattel promuje różnorodność
31.01.2020

Nowe Barbie będą łyse, z bielactwem, na wózku inwalidzkim. Mattel promuje różnorodność

autor
Producent lalek Barbie właśnie wypuścił nowe modele zabawek, które mają wprowadzić różnorodność i pokazać dzieciom, że nie tylko idealne, „wymuskane” laleczki wyznaczają kanony piękna.

Mattel, firma która produkuje Barbie, wydała oświadczenie, które mówi że marka chce zaprezentować „wielowymiarowe piękno i modę” poprzez nowe dodatki do linii Barbie Fashionistas.
 

.

Bielactwo to choroba powodująca zanikanie naturalnego pigmentu skóry. Propotyp lalki z bielactwem został już zaprezentowany na Instagramie Mattela w zeszłym roku i okazał się… najchętniej lubianym postem w historii ich profilu!
 

Odnosząc się do lalki bez włosów, firma oświadczyła: „jeśli dziewczynka ma do czynienia z wypadaniem włosów lub łysieniem, może zobaczyć swoje odzwierciedlenie w naszej lalce”.

.

Do serii Fashionistka dołączyła również Barbie z protezą nogi oraz na wózku inwalidzkim. Inne lalki również odbiegają od klasycznego modelumają bardziej realistyczne kształty (mniejszy biust, mniej wycięta talia i szersze ramiona).
 

Nowe lalki są częścią dobrych praktyk, które Mattel stosuje już od kilku lat. Oferuje Barbie o różnych odcieniach skóry, kolorach oczu, fryzurach i ubraniach. W 2017 roku firma wypuściła pierwszą Barbie, która nosi hidżab.

./uploads/aszkiladz/a72db5dc85f421282b3fbc2203468c57.jpg

.

Jeśli wierzyć ich danym, to w Wielkiej Brytanii 2 najchętniej sprzedające się modele z tej linii to lalki na wózkach inwalidzkich.
 

Linia Barbie Fashionistas powstała w 2015 roku i ma teraz w swojej ofercie ponad 170 „różnorodnych lalek”. Wcześniej lalki Barbie produkowane były według jednego chematu: smiały smukłe, białe ciało z talią osy i dużym, sterczącym biustem.

8 lubi to
0
132
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda