Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
Komendy które powinien znać każdy pies !
22.01.2020

Komendy które powinien znać każdy pies !

autor
Oto wpis poświęcony kilku najważniejszym komendom które powinien znać każdy pies ze względu na jego bezpieczeństwo.

Fajnie jest gdy nasz pies zna różne sztuczki. Siad waruj czy turlaj się jednak istnieją komendy i umiejętności które Musi znać każdy bez względu na wszystko ze względu na chociażby jego bezpieczeństwo i nasz komfort. 

Przywołanie
Moim zdaniem najważniejsza komenda z możliwych. Właścieciel każdego czworonoga powinien uczyć psa przychodzenia w każdej z możliwej sytuacji i chwili. Wyobraźmy sobie sytuację gdy nasz pies biega po lesie ale zauważa nagle zająca czy nawet ptaszka. Instynkt myśliwski będzie kazał mu biec za zdobyczą i nic w tym dziwnego. Dlatego w momencie gdy przywołujemy naszego psa i jest on tego nauczony powinien on bez problemu do nas wrócić i zrezygnować z czegoś.

Komenda zostaw
Parki w 21 wieku łaczy jedno - śmieci. A dla psa papierki które pachnął mięsem to idealny powód by je zjeść. Czasem nie jesteśmy w stanie szybko wyciągnąć psu z pyska papierka bo ten będzie chciał go zjeść jak najszybciej. Dlatego przy komendzie zostaw nie zrobi tego. Czasem może mu to uratować życie bo ludzie są okropni i trują zwierzaki dlatego lepiej chronić je na zapas. 

Nauka chodzenia na smyczy na lużnej smyczy
Może to nie komenda jednak umiejętność bardzo ważna. Znam wielu ludzi którzy nie lubią chodzić z psem na spaery bo ten ciągnie i wykręca nam ręce ze stawów nic przyjemnego. I o ile gdy mamy małego yorka nie stanowi to żadnego problemu to w przypadku chociażby labradora robi to już dużą różnicę więc lepiej za wczasu zabrać bo przecież spacer z psem to najważniejszy etap to wtedy budujemy więź z pupilem :)

Skupianie uwagi
Czasem jest tak że nasz pies nas ignoruje bądź bywa rozkojarzony czy też się boi. Sama wiem jak ważna jest wtedy obecność właściciela. Dlatego że pies kojarzy naszą obecność z bezpieczeństwem. Przykład jedziemy zatłoczonym mpkiem w godzinach szczytu pies tego nie lubi i się boi ale skupienie na sobie jego uwagi daje już mu namiastkę swobody i nie skupia się tak bardzo na otaczjącym go świecie. Plus jest to bardzo pomocne przy nauce innych komend 

./uploads/1999/567c74b79b71a66924259d593c653826.jpg
./uploads/1999/6dd7d6de1e0d41bac22675d53f5b00b0.jpg

Jeśli wpis się spodobał zapraszam na mojego nowego instagrama natdi_ve 

5 lubi to
2
43
2 komentarzy

_kamilkaaa_77
1

😊

odpowiedz

stomatostudent

stomatostudent

_kamilkaaa_77
1

😊

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda