Studniówka - O czym warto pamiętać?
21.01.2020

Studniówka - O czym warto pamiętać?

Czas studniówek już niedługo, jak się przygotować, o czym warto pamiętać, co zaplanować wcześniej i czego nie robić. Kilka przydatnych porad, co warto wiedzieć i jak się przygotować aby o niczym nie zapomnieć.

Makijaż wykonać samemu czy iść do makijażystki?

./uploads/princess69777/28366f733b88ef0f3e14f16de3784b0a.jpg

Jeśli interesujecie się makijażem, lubicie go robić i dobrze wam to wychodzi to czemu nie umalować się samemu. Jeśli wiesz dokładnie jaki makijaż chcesz i i wiesz że będziesz się dobrze czuła i dobrze wyglądała w makijażu który sama wykonasz to jak najbardziej wykonaj go sama. Pamiętaj tylko aby najpierw kilka dni wcześniej przećwiczyć dany makijaż który chcesz wykonać i upewnij się że jest taki jak chcesz i bez problemu go wykonasz sama, aby na ostatnią chwile się nie śpieszyć i nie stresować że coś nam nie wychodzi lub makijaż nie wygląda jak chcemy. Możesz użyć kosmetyków wodoodpornych.
Jeśli zdecydujesz się zapisać na makijaż do profesjonalnej makijażystki pamiętaj aby wybrać odpowiednią godzinę żeby ze wszystkim zdążyć i zapisz się dużo wcześniej na dany termin, bo na ostatnią chwile może być brak wolnych miejsc. Jeśli wybierasz makijażystkę nigdy nie idź do nowej osoby, która nie wiesz jak maluje, nawet jeśli ma dobre opinie, ani nie wybieraj makijażystek z przypadkowych ogłoszeń czy takich które dopiero się uczą, aby nie mieć później niespodzianki w postaci rozczarowania i nie zastanawiać się co z tym teraz zrobić. Wybierz profesjonalny salon i idź do makijażystki która malowała cię już wcześniej i makijaż ci się podobał.

Wybór sukienki

./uploads/princess69777/ad0f9adf56109e2cc8174ffe0f10af60.png

Wybór odpowiedniej kreacji rozpocznij dużo wcześniej, nie na ostatnią chwile. Pochodź po sklepach poprzymierzaj, zobacz co jak na tobie leży, co ci się podoba i czy pasuje do twojej figury. Jeśli w sklepach nic nie zwraca twojej uwagi poszukaj inspiracji w internecie tam jest dużo większy wybór. Przy wyborze sukienki nigdy nie porównuj się do koleżanek i nie patrz na to jakie one wybierają stylizacje. Wybierz to co tobie się podoba, to ty masz się czuć dobrze w swojej kreacji, nawet jeśli komuś się nie podoba lub woli inny styl.

Buty i Torebka

./uploads/princess69777/ae2d96f6e1929c7c47391231e5ec589c.jpg

Buty, torebka i wszystkie innne dodatki kup dopiero po wyborze sukienki. Jak będziesz mieć już swoją kreację dopiero wtedy dobierz buty, torebkie tak aby pasowały do sukienki i cała stylizacja dobrze wyglądała. Po zakupie nowych butów pochodź w nich troche w domu i sprawdź czy są wygodne, czy nie trzeba ich rozchodzić. Jeśli nie często chodzisz w szpilkach i nie radzisz sobie w nich za dobrze, pamiętaj aby zabrać ze sobą drugie buty, mogą być jakieś baleriny, które możesz później zmienić. Torebki nie wybieraj zbyt dużej i zabierz ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy takie jak telefon, chusteczki, lusterko czy plasterki na wszelki wypadek.

Biżuteria

./uploads/princess69777/68ca7907915a85545245b0f132d42644.jpg

Każdy ma swój styl i każdemu podoba się co innego, więc wybór należy do ciebie, ale lepiej nie zakładać zbyt wiele i przesadnie dużej biżuterii, która by ciągle nam się plątała i przeszkadzała w zabawie i w tańcu. Niechcemy chyba aby zbyt duże kolczyki wplątały nam się we włosy, a pierścionki czy bransoletki zaciągały naszą sukienke, dlatego lepiej wybrać delikaktne dodatki.

Co należy wykonać dzień przed?

./uploads/princess69777/742f54e8996e2c986d552ee6fa2cbbf0.jpg

Jeśli chcesz aby twój makijaż dobrze wyglądał niezależnie czy będziesz robić go sama czy idziesz do makijażystki, dzien wcześniej wykonaj sobie peeling twarzy i nałóż maseczkę nawilżającą. Odpowiednie przygotowanie twarzy to podstawa przed wykonamiem makijażu, no i nie zapomnij o peelingu ust, bo chyba nie chcesz mieć skorupy na ustach, wtedy żadna pomadka nie będzie dobrze wyglądać. Nie zapomnij też porządnie się wyspać bo czeka cię długi dzień i długa noc, a sen to przyjaciel urody. 


zdjęcia / źródło: poradnikzdrowie.pl,superkobiety.pl,lou.pl,kobietapo30.pl,allegro.pl,kreatywna.pl

0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda