Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Uczniowie znów wyjdą na ulice
27.11.2019

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Uczniowie znów wyjdą na ulice

Już w najbliższy piątek, 29 listopada 2019 roku, młodzi ludzie po raz kolejny będą starali się zwrócić uwagę polityków na problem kryzysu klimatycznego. Główne zgromadzenie odbędzie się w Warszawie, jednak inne polskie miasta też przyłączyły się do akcji.

29 listopada to szczególna data, bo na ten dzień przypada Black Friday. Zjawisko w Polsce jest stosunkowo nowe, ale coraz bardziej popularne. Nie ma już chyba sklepu, czy marki, która nie kusiłaby z tej okazji żadnymi promocjami. Jak wiemy, przemysł i konsumpcjonizm nie wpływają pozytywnie na środowisko. Organizatorzy strajku twierdzą jednak, iż "odmówienie udziału w tym dniu, nie rozwiąże kryzysu, z którym się mierzymy. Potrzebne są zmiany na poziomie systemowym, dlatego najlepsze, co możecie zrobić, to przyjść na protest".    

Co jest głównym postulatem?

Polska pod względem emisji gazów cieplarnianych znajduje się w niechlubnej czołówce krajów europejskich. Mimo tego politycy zdają się nie dostrzegać problemu i nie wprowadzają realnych zmian, które mogłyby powstrzymać fatalne w skutkach zmiany klimatu. Jak czytamy w opisie wydarzenia: "Tydzień po proteście, 6 grudnia, odbędzie się kolejny szczyt - COP25 w Madrycie, jednak co z tego, że podpisywane będą coraz to nowe umowy międzynarodowe, jeżeli zawarte w nich ustalenia nie będą realizowane?". Krótko mówiąc chodzi o to, aby zmusić polityków do natychmiastowego działania.

Więcej o postulatach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego możecie przeczytać tu.

 

./uploads/KatarzynAp/2edc068d0f61722acc5ca9f9eac5d00b.jpg

Jonathan Kemper, unplash.com

Gdzie i kiedy?

W Warszawie zgromadzenie rozpocznie się o godzinie 10 na placu Bankowym. Później odbędzie się marsz trasą: Plac Bankowy - Senatorska - Moliera - Trębacka - Krakowskie Przedmieście - Królewska - Marszałkowska - Plac Defilad

Inne miasta, które zapowiedziały udział w strajku to: 
Białystok
Bielsko-Biała
Bolesławiec
Bydgoszcz
Częstochowa
Dzierżoniów
Garwolin
Gliwice
Gniezno
Gorzów
Inowrocław
Katowice
Kielce
Konin
Kraków
Krosno
Leszno
Łódź
Mikołów
Nowy Sącz
Piła
Poznań
Rumia
Rzeszów
Rybnik
Sieradz
Sucha Beskidzka
Szczecin
Świdnica
Trójmiasto
Trzebiatów
Tychy
Wrocław
Zakopane

./uploads/KatarzynAp/2ccf361260ffbb82de17e62385a274d6.jpg

Dołączycie?

0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda