Najczęstsze tematy kłótni w związkach
16.09.2019

Najczęstsze tematy kłótni w związkach

autor
Nie ma związków idealnych, a nawet jeśli wydaje nam się, że jakaś para jest perfekcyjnie zgrana, to zapewniam, że nie jest. W każdej relacji pojawiają się nieporozumienia, sprzeczki, kłótnie i wielkie awantury. Dopóki zdenerwowany ton nie staje się dla Was naturalnym sposobem komunikacji, nie ma powodów do obaw. Od czasu do czasu w każdym związku potrzebne się kłótnie, ponieważ doskonale oczyszczają atmosferę. Najczęściej dotyczą totalnie małych, błahych rzeczy. Jesteś ciekawa, o co najczęściej kłócą się ludzie w związkach? Sprawdź poniżej.
./uploads/zuzamt/7dc4a2f1d582a0b8c87a6e32f8b94192.jpg

Fot: weheartit.com

1. Niesłuchanie drugiej osoby

Pewnie nieraz wkurzyłaś się na swojego chłopaka, gdy opowiadałaś mu, co Ci się przytrafiło danego dnia, a on całkowicie Cię nie słuchał. Widać było, że jednym uchem wpadało i od razu wypadało drugim. Albo, gdy informowałaś go, że kolejnego dnia masz ważną wizytę u lekarza, a on po chwili pytał Cię, kiedy idziesz do tego lekarza… Ile razy można powtarzać to samo? Takie sytuacje są strasznie denerwujące. Czujemy się wtedy lekceważone i małoważne. Nic dziwnego, że przy kolejnej takiej akcji puszczają nam nerwy i zaczynamy się kłócić.


 

./uploads/zuzamt/102d1bb10e76b98af0560278bb7e8b93.jpg

Fot: weheartit.com

2. Bałagan

Jeśli jeszcze nie mieszkacie razem, to pewnie ten temat nie przejawia się u Was tak często, jak u par, które wspólnie wynajmują mieszkanie. Kwestie porządku w domu potrafią skłócić nawet najbardziej zgodne pary. Często jedna ze stron jest po prostu bardziej pedantyczna (najczęściej kobieta, chociaż nie jest to regułą ;) ) i nawet najmniejszy pyłek kurzu potrafi ją denerwować. Gdy po raz kolejny w tygodniu zobaczy brudne skarpetki rzucone w kąt łazienki (chociaż metr obok stoi kosz na pranie), to od razu coś ją trafia. Oczywiście zdarzają się pary, w których to mężczyzna bardziej dba o czystość. Wtedy kłótnie najczęściej dotyczą porozrzucanych ciuchów w różnych częściach mieszkania – część wisi w szafie, ale krzesło przy biurku czy taboret w przedpokoju często stają się dodatkową garderobą ;).


 

./uploads/zuzamt/c5af33fdca1ee05449642070b8f1ab93.jpg

Fot: weheartit.com

3. Pieniądze

Pieniądze to temat rzeka… Mówi się, że jeśli między ludźmi dochodzi do jakiegoś sporu to albo chodzi o kobietę albo o pieniądze. W związkach często kłócimy się o to, że druga osoba za dużo wydaje i szasta pieniędzmi na prawo i lewo, zamiast regularnie co miesiąc przelewać pewną część na konto oszczędnościowe. Do sporów może także dojść, gdy uważamy, że partner ma za słabą pracę i powinien poszukać lepiej płatnej.


 

./uploads/zuzamt/9ee72de240c0a9c918376c6b753b839b.jpg

Fot: weheartit.com

4. Byli partnerzy

Chyba nic nie podnosi szybciej ciśnienia, niż słuchanie o byłych partnerach. To normalne, że nikt z nas nie chce być porównywany do czyjegoś ex, a ciągłe rozmowy na ten temat potrafią zniszczyć każdy związek. Uważam, że jeśli ktoś odczuwa ciągłą potrzebę wspominania byłego związku i porównywanie aktualnego partnera do byłego, to nie powinien pakować się w nową relację, ponieważ ewidentnie jeszcze nie uporał się z uczuciami z tej poprzedniej. Aby stworzyć coś stałego, poważnego i trwałego, musimy wejść w nowy związek bez bagażu emocjonalnego.


 

./uploads/zuzamt/0a830c9f322fa8f66d86904becb5399d.jpg

Fot: weheartit.com

5. Telefon

Gdy jedno z partnerów siedzi na randkach z nosem w telefonie, to potrafi zepsuć cały klimat i zirytować. Jestem w stanie zrozumieć, jeśli wydarzyło się coś ważnego i pilnie musimy wykonać kilka telefonów, aby upewnić się, że wszystko ok, ale jeśli chłopak przez pół randki scrolluje FB, a drugie pół obczaja feed na Insta, to chyba coś tu nie gra… Nic dziwnego, że w takich sytuacjach dochodzi do kłótni.


 

./uploads/zuzamt/1a1f80830f8e1e29e4f59e322dfb467c.gif

Fot: weheartit.com

6. Rodzice

Syneczek mamusi lub córeczka tatusia… Relacja z taką osobą bywa ciężka. Na początku zapowiada się niewinnie. Wręcz możemy się cieszyć, że nasz partner jest osobą dbającą o wartości rodzinne, ale jeśli z czasem okazuje się, że mamusia bywa ważniejsza od nas, to potrafią puścić nam nerwy. Najgorzej, jeśli on dzieli się z mamą wszystkimi szczegółami z Waszego związku. Mówi o każdej sprzeczce, opowiada, co dokładnie robiliście na randkach… To jest już trochę przerażające. Gdy zamieszkujecie razem, okazuje się, że mama dzwoni do niego nawet 3 razy dziennie, a przynajmniej 2 razy w tygodniu wpada do Was z niezapowiedzianą wizytą. Ratunku!

17 lubi to
2
2047
2 komentarzy

mrszuzannamartabujalska
1

Chyba będę często wracać do tego postu jeśli będę w związku.

odpowiedz

Rosie_Gold
1

Chyba wszystko przerobiłam :D Najważniejsze jest, żebby każda strona chciała dojść do porozumienia :)

odpowiedz

mrszuzannamartabujalska
1

Chyba będę często wracać do tego postu jeśli będę w związku.

odpowiedz

Rosie_Gold
1

Chyba wszystko przerobiłam :D Najważniejsze jest, żebby każda strona chciała dojść do porozumienia :)

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda