Znane firmy kosmetyczne , które przeprowadzają testy na zwięrzetach
11.09.2019

Znane firmy kosmetyczne , które przeprowadzają testy na zwięrzetach

autor
Jestem pewna , że macie choć jeden produkt z poniższych firm. A firmy mimo sławy , zajmują się okrucieństwem wobec bezbronnych istot. Firmy ? Wstydźcie się.

Problem którego nikt nie dostrzega

Mimo istniejącego od 2003 roku europejskiego zakazu przeprowadzania testów na zwierzętach , wiele znanych nam firm wciąż praktykuję to okrucieństwo. 
Żądza zysku jest tak silna , że stawia się ją ponad wszelkie wartośći. Choć nie ma żadnego logicznego uzasadnienia przez naukę prowadzenia testów na zwięrzętach , to odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje jest banalnie prosta  a jednocześnie tragiczna. PIENIĄDZE. 

Spójrzcie na poniższą listę koncernów .. a później do swojej kosmetyczki.

Always
Aquafresh,
Avon ,
Axe,
Braun ,
Calgon
Christina Aguilera
DOLCE & GABBANA
Dior Dove (Unilever) 
Gillette Co.(Procter & Gamble)
Giorgio Armani (L’Oreal)
 Head & Shoulders (Procter & Gamble) 
Hugo Boss (Procter & Gamble)
Johnson & Johnson
Listerine
Max Factor (Procter & Gamble)
Maybelline (L’Oreal) 
Michael Kors
Neutrogena 
Old Spice 
Pampers (Procter & Gamble)
chanel 
Pantene (Procter & Gamble) 
Ralph Lauren Fragrances 
Schwarzkopf 
Sensodyne (GlaxoSmithKline) 
Sephora Cosmetics
Shiseido Cosmetics
Tom Ford (Estee Lauder)
Tommy Hilfiger (Estee Lauder)
Victoria’s Secret 
Wella 
Yves Rocher1.TEST DRAIZE'A - Toksyczność ostra 

przeprowadzany na królikach i świnkach morskich. Testowaną substancję aplikuje się zwierzęciu pod powiekę. Króliki ubrane są w specjalne kołnierze uniemożliwiające drapanie podrażnionego i swędzącego oka. Testy z reguły trwają ok. 24 godzin. W tym czasie zwierzęciu aplikowana jest coraz większa ilość badanej substancji (np. szamponu do włosów). Następnie zwierzę obserwowane jest przez 14-21 dni. W przypadku nieodwracalnych uszkodzeń oczu lub skóry, zwierzę jest uśmiercane.  przed upływem tego czasu zwierzę przeżywa okropną męczarnię, bardzo często doznaje silnego zapalenia spojówek lub jego oko zostaje całkowicie zniszczone i zwierzę traci wzrok. Jeśli do znacznych podrażnień nie doszło, zwierzę może zostać wykorzystane do testów ponownie.

2.TEST NA PODRAŻNIENIA  

Ostrzyżone i częściowo okaleczone partie skóry królika poddaje się działaniu testowanych substancji. Mogą przy tym wystąpić podrażnienia skóry i stany zapalne. Zwierzę w tym celu przetrzymywane jest w specjalnej klatce lub wyposażone w obrożę uniemożliwiającą lizanie, czy drapanie ran.


 3. TESTY LD50 , DAWKA ŚMIERTELNA
za materiał badawczy służą myszy lub szczury. Każde ze zwierząt otrzymuje określoną dawkę testowanej substancji. Badana substancja dodawana jest do pokarmu lub serwowana ssakowi poprzez zmuszenie do połknięcia środka za pomocą sondy wewnętrznej. Niektóre substancje wstrzykiwane są domięśniowo, dożylnie albo zwierzę musi je wdychać. Po upływie kilku dni u zwierząt występują skurcze, paraliż oraz inne reakcje, włącznie ze śmiercią.

./uploads/Bluehandy/d9ecb4a05cbedc5ec94d61e8319b182f.jpg

ALTERNATYWY !! 
 
Alternatywą dla wykorzystywania zwierząt jest sztuczna skóra .Idealnie oddaje przenikanie składników do skóry. Są w ogromnym stopniu zbliżone do testów przeprowadzanych na zwierzętach

 

1 komentarzy

marcjamea
0

:O

odpowiedz

marcjamea
0

:O

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda