Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
JAK ZORGANIZOWAĆ SWÓJ CZAS W ROKU SZKOLNYM? KILKA PORAD!
10.09.2019

JAK ZORGANIZOWAĆ SWÓJ CZAS W ROKU SZKOLNYM? KILKA PORAD!

autor
Cześć!

Rok szkolny dopiero co się zaczął a ty już masz problem ze zorganizowaniem sobie czasu? Nic dziwnego. Natłok obowiązków, który dopadł nas po wakacjach nieźle namieszał, przez co błędnie sądzimy, że ciężko jest znaleźć chwilę na relaks, wyjście z przyjaciółmi czy oglądanie filmów. Dziś pokaże ci kilka sposobów, które pozwolą ci lepiej zorganizować swój czas, by mieć go i na rozrywkę i na naukę. Zapraszam!
./uploads/1900/0c504eb52c76b5b9a496d672eca9f5fb.png

Po pierwsze pomyśl o tym całym straconym czasie, który "przesiedziałaś" na telefonie. Myślisz, że minęła tylko chwila a nim się obejrzysz zmarnujesz 3 godziny na bezsensownym scrollowaniu instagrama w poszukiwaniu nieśmiesznych memów. Aby lepiej kontrolować ten brzydki nawyk, proponuje ci zainstalować na twoim smartfonie przydatną apkę mierzącą czas, jaki przeznaczyłaś na social media i przeglądanie internetu. Sama czarno na białym zobaczysz ile czasu ucieka ci, gdy ty "przez chwilę" przeglądasz zdjęcia. Najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie korzystania ze smartfona do minimum i wykorzystanie pozostałego czasu na inne, bardziej przydatne czynności.

./uploads/1900/c5aa0bf02498c90f32e7c8793ea60eae.png

Po drugie - Zaplanuj swój dzień. Zawsze uważam, że poświęcenie chwili na dokładne zaplanowanie dnia opłaci ci się w przyszłości. Dzięki tym kilku minutom możesz później zyskać nawet kilka dodatkowych godzin. Jeśli jesteś absolutnie początkująca to po prostu zapisz w notesie albo specjalnym zeszycie prosty plan dnia na jutro, a kolejnego dnia staraj się go wprowadzić w życie robiąc te rzeczy, które zaplanowałaś. Brzmi dziwnie, ale bardzo ułatwia życie i pomaga oszczędzić wiele czasu na późniejsze przyjemności! Więcej o planowaniu dnia i płynących z tego korzyściach pisałam między innymi TUTAJZerknij żeby dowiedzieć się więcej!

./uploads/1900/92c3fa61fe1322b77c165a39004950c4.png

Po trzecie - Nie wszystko na raz! Natłok obowiązków to nie powód do paniki. Jeśli czujesz, że przytłacza cię zbyt wiele to usiądź, odpocznij, pójdź na spacer, zrób cokolwiek co pozwoli ci się, chociaż na chwile zrelaksować. Często zostawiamy coś na ostatnią chwilę, przez co później jesteśmy dosłownie zalani obowiązkowymi. Gdy chodziłam do szkoły to przyznaje z regularnością miałam niewiele wspólnego (przynajmniej jeśli chodzi o zadania domowe). Potrafiłam robić je późno w nocy na szybko i byle jak, a później wstawałam zmartwiona czy aby o niczym nie zapomniałam... Jeśli planowanie dnia nie jest dla ciebie spróbuj innej opcji. W ciągu każdego dnia wydziel osobne minuty na naukę. Co to znaczy? Nie musisz planować całego dnia, a tylko ten czas, który chcesz lub jesteś w stanie przeznaczyć na uczenie się i zadania domowe. Niech to będzie pora, w której jesteś zwykle wypoczęta i masz dużo wolnego czasu. Mając świadomość, że np. od 17 do 17:45 zajmujesz się nauką nie będziesz musiała ciągle przytłaczać się myślą, że nie dasz rady się wyrobić, nie zdążysz, lub tak jak ja będziesz robić wszystko na ostatnia chwile w ciągu nocy.

Mała porada - Jeśli powiedzmy właśnie zaczął się weekend, a ty w poniedziałek masz z rana ważny test lub prace do oddania to zacznij od nauki w sobotę. Tak, wiem, że ci się nie chce, ale pomyśl. Resztę weekendu będziesz już miała tylko dla siebie, a naukę rozpoczniesz jeszcze w momencie, w którym pamiętasz cokolwiek z lekcji, dzięki czemu nie będziesz musiała poświęcać na nią tak wiele czasu. W niedziele i w poniedziałek przed lekcją tylko wszystko sobie powtórzysz i gotowe!

./uploads/1900/e3a233de97bd03c487609c5dc375a542.png

Po czwarte - Ciesz się czasem wolnym! Ja wiem, że szkoła to ciężki okres życia, ale uwierz mi i tak, gdy zaczniesz pracować to za nią jeszcze zatęsknisz. Jesteś młoda, masz wiele przed sobą - ciesz się tym czasem! Wykorzystuj go, rozwijaj się, rób to, co cię uszczęśliwia, a nawet ten potworny rok szkolny będzie dla ciebie łatwiejszy. Najgorsze jest myślenie ciągle o szkole, nauce, złych ocenach czy zapowiedzianych sprawdzianach. Nie marnuj swojego cennego czasu na te bzdury i po prostu korzystaj z niego tak jak chcesz. Oczywiście tak jak radziłam warto wyznaczyć konkretne godziny na naukę i zadania, ale reszta należy do ciebie wiec korzystaj z tego, tak jak tylko chcesz!To już wszystko! Przy okazji...

./uploads/1900/b22cc42b0ecf430520e7703e5258ffdb.png

które znajdziesz klikając TUTAJ! Będę również bardzo wdzięczna za dodanie mnie do obserwowanych - w ten sposób nie ominie cię żaden artykuł, który napisałam. Do następnego!

./uploads/1900/2021fc4fa77deda1ebfc9006b8f71d6a.png

1900.

20 lubi to
0
5411
0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda