Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
4 Sposoby na przyjemną naukę.
06.09.2019

4 Sposoby na przyjemną naukę.

autor
Na drzewach zaczynają pojawiać się pierwsze złote liście , a w waszych plecak pierwsze zadania domowe. Oto kilka sposobów , które pozwolą wam przyswoić tą wiedzę w prosty i szybki sposób.

1.Porządek i jeszcze raz porządek 

Siadając do nauki w zagraconym miejscu , nie będziemy mogli się skupić na treści tego co mamy się nauczyć. A chyba chcemy tą wiedzę przyswoić jak najszybciej , prawda?
Uprzątnij swoje stanowisko pracy. Książka , zeszyt , długopis i ołówek w zupełności wystarczą.

2. Definicje już nam nie straszne 

Ileż to się trzeba namęczyć , żeby zapamiętać kropka w kropkę definicję różnych zjawisk z książek. Mam na to rozwiązanie ! Pamiętasz te kolorowe samoprzylepne karteczki? Idealnie się tutaj sprawdzą . Zapisz na niej pokrótce słowo którego się uczysz , oraz czego ono dotyczy. Powieś kartkę w widocznym miejscu, np. na drzwiach - przechodząc będziesz na nie spoglądać.

./uploads/Bluehandy/93d805ee9cfbdcd57027341acbde4491.jpg

Ściągi ! 

 Brzmi absurdalnie? Przecież nie wolno ściągać. Ale nie o samo ściąganie tu chodzi ! Podczas pisania ściąg , zapamiętujesz sporą część materiału. Więc.. chwała za ściągi !

Przerwy w nauce , przekąski

Nawet najmądrzejszy mózg musi kiedyś odpocząć. Mózg też się męczy i potrzebuje przerw. Maksymalnie pół godzinna przerwa od nauki dobrze Ci zrobi . Ten czas możesz wykorzystać również na wzmocnienie organizmu zjedzeniem czegoś pożytecznego.

./uploads/Bluehandy/ff74e92f32fbb2a7f1876ef55262a48c.jpg
12 lubi to
2
81
2 komentarzy

aneczkai
1

super triki

odpowiedz

marcjamea
0

dieki, przydadza sie w szkole :D

odpowiedz

marcjamea
0

dieki, przydadza sie w szkole :D

odpowiedz

aneczkai
1

super triki

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda