Mity na temat pierwszego razu
05.09.2019

Mity na temat pierwszego razu

autor
Mitów na temat pierwszego razu jest mnóstwo. Ciężko powiedzieć skąd dokładnie się biorą, ale niektóre z nich są naprawdę abstrakcyjne. Przy nadmiarze informacji czasem ciężko jest się połapać, co jest prawdą, a co fałszem. Dziś przedstawiam kilka najczęściej powielanych mitów na temat pierwszego razu. Sprawdź, co jest totalną bujdą.
./uploads/zuzamt/d5cb4296ef76ee47f2b210526a88cd57.jpg

Fot: weheartit.com

Pierwszy raz zawsze boli

 Pewnie nieraz słyszałaś od koleżanek lub czytałaś w necie, że pierwszy raz musi być bolesny. Zaskoczę Cię, ale wcale tak nie musi być. To, czy odczujesz ból zależy od wielu czynników, m.in. Twojej budowy anatomicznej, przygotowania psychicznego, odporności na stres, umiejętności rozluźnienia się. Jedne dziewczyny skarżą się na spore dolegliwości bólowe, inne mówią, że u nich nic takiego nie wystąpiło. Pamiętaj, że każdy z nas jest inny. Do tego dochodzi próg bólu na różnym poziomie. Jeśli nastawisz się, że pierwszy raz będzie bolesny, to pewnie tak się stanie. Zamiast tego spróbuj się wyluzować i skupić na wyjątkowości tej chwili.


  

./uploads/zuzamt/2c7cc705f5ef7f73456e031b9312d36e.jpg

Fot: weheartit.com

Podczas pierwszego razu nie da się zajść w ciąże

 To jest jedna z największych bzdur na temat pierwszego razu. Nie wierz w to! Pamiętaj, że każdy stosunek seksualny może zakończyć się zapłodnieniem - niezależnie czy jesteś dziewicą czy nie. Możesz zajść w ciąże nawet podczas peetingu. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Jeśli boisz się zajścia w niechcianą ciąże, zawsze pamiętaj o odpowiedniej metodzie antykoncepcji.


 

./uploads/zuzamt/2914dfc21a1104b623b8d4534e1a8351.jpg

Fot: weheartit.com

Im dłuższy będzie pierwszy stosunek, tym mniej Cię będzie bolało

 Nie jest to 100% fałsz, ale nie jest to też prawda. Sprawa jest bardziej skomplikowana i długość samego stosunku nie ma tutaj większego znaczenia. Wręcz im dłuższej będzie on trwał, tym bardziej możesz być później obolała i poobcierana. Na pewno na mniejsze odczuwanie bólu będzie miała wpływ długość gry wstępnej. Im bardziej wczujesz się w klimat i rozluźnisz, tym większą masz szansę, aby pierwszy raz był bardzo przyjemny.


 

./uploads/zuzamt/bc057f7924d06310980415eaa13bf23a.jpg

Fot: weheartit.com

Podczas pierwszego razu zawsze pojawia się krwawienie

 Mogłaś usłyszeć, że każda dziewica krwawi, a jeśli krwawienia nie było, to znaczy, że dziewczyna kłamała i wcale nie była dziewicą. Nic bardziej mylnego. Nie każda z nas musi krwawić podczas pierwszego razu. Wszystko zależy od Twojej budowy anatomicznej (grubości i elastyczności błony) i trybu życia. Możliwe, że jeśli jesteś osobą bardzo aktywną, Twoja błona dziewicza przebiła się podczas intensywnego uprawiania sportu. Nie jest to częste, ale jednak się zdarza.


 

./uploads/zuzamt/7af304532413d482ec447609358de40c.jpg

Fot: weheartit.com

W trakcie okresu nie można zajść w ciąże

 To kolejna bzdura. Jeśli twoje cykle są nieregularne, istnieje ryzyko, że kochając się podczas miesiączki, zajdziesz w ciąże. Pamiętaj, że plemniki potrafią przeżyć w ciele kobiety od 3 do nawet 5 dni! Jeśli tuż po miesiączce będziesz miała dni płodne, może dojść do zapłodnienia. Jeśli nie jesteś gotowa na dziecko, to pilnuj, aby podczas każdego zbliżenia stosować którąś z metod antykoncepcji.


 

./uploads/zuzamt/757a62ca56ffe15c7a868f006624eeef.jpg

Fot: weheartit.com

Pierwszy raz musi być niesamowity

 Zmartwię Cię, ale większość osób jest rozczarowanych swoim pierwszym razem. Najczęściej jesteśmy mocno zestresowani, nie mamy obycia, nie wiemy do końca, jak to ma wyglądać i co robić. To normalne, więc jeśli coś Ci nie wyjdzie, to nie przejmuj się, tylko obróć sytuacje w żart. Z czasem będzie tylko lepiej 😉. Jeśli Twojego partnera też zje trema i nie okaże się za pierwszym razem kochankiem stulecia, to nie wypominaj mu tego, tylko daj czas, aby nabrał większej wprawy. Pamiętaj, że rozmowa w związku to podstawa. Jeśli on zrobić coś, co przyniesie Ci szczególną rozkosz, nie wstydź się o tym powiedzieć. Takie wskazówki będą dla Was bardzo przydatne. 

17 lubi to
1
11664
1 komentarzy

Toshi_duff
1

yes

odpowiedz

Toshi_duff
1

yes

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda