KIM JEST JAIME LORENTE? 15 FAKTÓW O AKTORZE Z SERIALU
13.08.2019

KIM JEST JAIME LORENTE? 15 FAKTÓW O AKTORZE Z SERIALU "DOM Z PAPIERU"

autor
Jaime Menéndez Lorente to hiszpański aktor, znany głównie ze swoich ról w serialach telewizyjnych.
./uploads/inspire/3b3f73616234c3910b5b79aa63953b72.jpg
1. 27-letni aktor gra Denver w przebojowym serialu "La casa de papel”, czyli „Dom z papieru” w Polsce, albo „Money Heist” za oceanem. (jeden z największych hitów Netfliksa)

2. Jaime Lorente wcielił się także w postać Nano w innym hiszpańskim serialu Netflixa - "Elita"  (hiszp. Elite), który opowiada o dramatach uczniów prywatnej szkoły (Hiszpański odpowiednik Gossip Girl) 

3. Lorente urodził się i wychował w południowo-wschodniej części Murcji w Hiszpanii. Jest najmłodszym w swojej rodzinie i ma starszą siostrę  o imieniu Julia. Uczył się gry aktorskiej w La Escuela Superior de Arte Dramático de Murcia ( w szkole teatralnej w Hiszpanii)

4. Jego partnerką jest Maria Pedraza- hiszpańską aktorką, która grała Alison Parker, jednego z zakładników, w pierwszym i drugim sezonie Money Heist. W elicie gra Marinę, zbuntowaną studentkę, która ma niebezpieczny romans z postacią Lorente, Nano.

5. Jest publikowanym autorem/ pisarzem. W marcu 2019 r. Lorente opublikował "A propósito de tu boca" (O twoich ustach po angielsku). Jest to zbiór wierszy, które pisze od dziecka.

6. Mówi że: " aktorstwo to jego pierwsza miłość. To mój dom. To moje ulubione miejsce na każdym poziomie aktorskim. Myślę, że najbardziej podoba mi się sztuka, bez wątpienia”, powiedział Elle España w kwietniu.

7. Lorente grał w 24 różnych produkcjach w całej Europie.

8. Jego wartość rynkową szacuje się na 100 000$ (w roku 2018)

9. Największą  rzeszę fanów ma w  Azji i Ameryce.

10. W 2018 roku rozpoczął pracę (jako dyrektor) nad własnym filmem- "The passenger." 

11. Odżywia się zdrowo, jednak nie potrafi zrezygnować z pizzy i z makaronu.

12. Jaime chce więcej podróżować. Biorąc pod uwagę, że La Casa de Papel jest nagrywana w całej Europie, nic dziwnego, że Lorente lubi zapuszczać się w najdalsze zakątki planety. Lubi też dzielić się  swoimi doświadczeniami na Instagramie.

13. Światową sławę zyskał dzięki La casa de Papel, natomiast w Hiszpanii znany był  już przed nagraniem dwóch pierwszych sezonu.  Lorente był rozpoznawany dzięki roli Elías Mato w 2016 roku w hiszpańskiej telenoweli El Secreto Puente Viejo (The Secret of Old Bridge// Tajemnica starego mostu), która opowiadała o tym, jak przybycie młodej kobiety o imieniu Pepa zmienia życie wszystkich w mieście.

14. Waży 70 kg przy 174 cm wzrostu. Jego znak zodiaku to waga. Jest heteroseksualny.

15. W 2018 roku wystąpił w filmie krótkometrażowym zatytuowanym "Bedspread" jako Fran. W 2019 roku pojawi się w nowej produkcji Netflixa. Będzie to film zatutuowany  "A quien te llevarias a una isla  desierta"  (Kogo zabrałbyś na bezludną wyspę?) 
11 lubi to
0
331
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda