Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
BACK TO SCHOOL 2019 - TRIKI DO SZKOŁY
11.08.2019

BACK TO SCHOOL 2019 - TRIKI DO SZKOŁY

autor
Mamy już sierpień, a więc zaczynają się wielkie przygotowania do szkoły. W tym wpisie przedstawię wam niezbędne triki, które przydadzą się wam do szkoły, lub na studia.
./uploads/Pati1234/a4380424611077aedbc523f5693cd5e4.jpg

Oto kilka moich trików, które ułatwią wam powrót do szkoły:
1) Jeżeli masz problem z nauczeniem się na pamięć jakiegoś tekstu, tematu lub słówek do szkoły nagraj sobie jak czytasz to co musisz zapamiętać, a potem odsłuchuj w drodze do szkoły. W ten sposób szybciej sobie to utrwalisz.
2) Dzień wcześniej spakuj się do szkoły. Możesz również przed pójściem spać uszykować stylówkę na kolejny dzień. Pomoże Ci to w organizacji czasu rano.
3) W szawce szkolnej lub w plecaku trzymaj zawsze ubranie zapasowe, ponieważ nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć.
4) Zacznij dzień od czegoś, co lubisz najbardziej, na przykłąd od ulubionej piosenki, ćwiczeń, kawy, herbaty, itp. Ten trik pomoże Ci zacząć dzień tak pozytywniej.
5) W plecaku noś sobie mini husteczki najlepiej nawilżające. W ten sposób oczyścisz szybko dłonie, lub odświerzysz się po W-Fie.
6) Na W-F noś zawsze zapasową gumkę do włosów. Zawsze może się przydać.
7) Na poczatku zeszytu przedmiotowego od razu po dużym nagłówku napisz sobie próg ocen, liczbę minusów, liczbę nieprzygotować, liczbę plusów itp. Ważne jest, aby to mieć, gdyż bardzo często się przydaje.
8) Fajnie jest zgłaszać się do odpowiedzi od razu na początku roku szkolnego, ponieważ tematy są zwykle łatwiejsze. W ten sposób nałapiesz sobie dobrych ocen i później jest mniejsze prawdopodobieństwo, że nauczyciel Cię zapyta.
9) Jeśli zapomnisz zeszytu do szkoły i cały dzień piszesz na kartce, nie przepisuj jej tylko wklej do zeszytu. Zaoszczędzisz wtedy swój czas.
10) Jeżeli nie wiesz, czy przygotowałaś się odpowiednio do sprawdzianu poproś kogogś, aby Cię przepytał lub sama zrób sobie takie mini teścik.
11) Rób sobie fiszki na języki obce. Pomaga to bardzo w zapamiętywaniu słówek, definicji, itp.
12) Jeśli nie masz weny na napisanie pracy pisemnej pisz szerokim pismem. Wtedy wygląda jakby tekstu było więcej.
13) Do robienia notatek zawsze używaj kolorów. Jeśli jesteś wzrokowcem bardzo pomoże Ci to w zapamiętaniu.
14) Jeżeli uczysz się na odpowiedź ustną rób to na głos. Wtedy przy nauczycielu łatwiej ułożysz zdania, a Twoja wypowiedź będzie spójna.
15) Do szkoły załóż sobie maila, w którym twój e-mail będzie składał się z imienia i nazwiska, a nie ksywki lub zdrobnień. Żyjemy w czasach, w których to się przydaje, bo często uczniowie korespondują z nauczycielami, a taki e-mail będzie zawsze lepiej rozpatrywany.
16) Kup lub przygotuj sobie (w tym pomoże Ci bullet journal) planer, albo kalendarz, w którym będziesz zapisywała wsystkie ważne daty. Pomoże Ci to się zorganizować.
17) Pamiętaj, że w poprawie pisma, dobraniu ubrań do szkoły, przygotowaniu planera lub kalendazrza i w wielu innych sprawach na pewno pomoże Ci pinterest, jeśli go jeszcze nie założyłaś szczególnie to polecam.
18) Jeżeli piszesz jakąś pracę na komputerze, ale brakuje Ci raptem kilku słów to dopisz parę zdań, które nie są wogóle związane z tematem pracy i zamaluj je na biało. Nauczyciel na 90% się nie zorientuje, a ty będziesz miała odpowiednią liczbę słów.
19) Używaj karteczek, przypominajek i dodatkowych zeszytów do nauki i robienia notatek. Będzie to wyglądało przejrzyście, a nauka będzie o wiele łatwiejsza.
20) Jeżeli ciekawi was jak brzmi wasza praca i, czy jest spójna wklejcie ją sobie do tłumacza, który wam ją odczyta i będziecie mieli pewność, że tekst jest logiczny.
21) Nigdy nie odkładaj niczego na później, ponieważ gdy później uzbierają Ci się prace domowe nie zdołasz ich wszystkich odrobić na czas.
22) Jeśli ciężko Ci wstać z łóżka ustaw sobie jako dzwonek piosenkę, za którą nie przepadasz, a telefon podgłoś i zostaw na przykład w innym pokoju, czy na przeciwko łóżka. Wtedy na pewno wstaniesz choćby po to, aby go wyłączyć i już będziesz rozbudzona.
23) Wiem, że to nie jest przyjemne, ale naukę zaczynaj zawsze od najtrudniejszych zagadnień, ponieważ z czasem się zmęczysz i po tych trudnych łatwiej nauczysz się tych pozostałych.
24) Zamiast uczyć się na języki obce konstrukcji gramatycznych ułóż sobie przykład zdania i na kartkówce, czy sprawdzianie według tego zdania układaj kolejne. Zaoszczędzisz w ten sposób czas.
25) Aby referat elektroniczny wyglądał porządnie zawsze: zmień czcionkę na przykład na Times New Romman, wyjustuj tekst, pogrub nagłówek i zmień rozmiar czcionki.
26) Korzystaj z aplikacji pomagających w nauce, ponieważ będzie to przyjemniejszy sposób na naukę.
27) Prowadź zeszyty przedmiotowe, ponieważ poprawiają one oceny.
28) ŚCIĄGAJ !!!

To byłoby na tyle moi kochani. Piszcie w komentarzach, czy wam się podobało. 

15 lubi to
3
428
3 komentarzy

marcjamea
1

:)

odpowiedz

aneczkai
1

:)

odpowiedz
Pati1234
0

<3
 

Odpowiedz

marcjamea
1

:)

odpowiedz

aneczkai
1

:)

odpowiedz
Pati1234
0

<3
 

Odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda