Drobinki ścierające
Podstawowym elementem peelingu są oczywiście drobinki, dzięki którym może on spełniać swoje zadanie. Drobinki oczyszczają i wygładzają skórę. Dzięki nim jest ona także gładsza.
Czego możesz użyć? Najczęściej poleca się cukier i sól. Ta druga ma w sobie wiele minerałów, ale może niestety podrażniać delikatną i wrażliwą cerę. Możesz także użyć cynamonu, kawy, płatków owsianych, a nawet rozdrobnionych łupinek orzechów.
Olej
Źródło: We heart it
Olej to podstawa Twojego własnego peelingu. Na początku możesz skorzystać z oliwy z oliwek lub oliwki Bambino. Możesz też spróbować innych olejów:
olej kokosowy - do cery suchej i trądzikowej
olej lniany - do skóry wrażliwej, tłustej lub mieszanej
olej z czarnuszki - do skóry wrażliwej i trądzikowej
olej jojoba - do cery tłustej mieszanej i trądzikowej
olej arganowy - do skóry suchej, delikatnej
Dodatki
Źródło: We heart it
Do swojego peelingu możesz dodać róznorodne dodatki, które mają dobroczynny wpływ na Twoją skórę. Mogą odżywiać, tonizować czy walzyć z przebarwieniami. I co najważniejsze - możesz je dostać w najlbliższym supermarkecie.
Kiwi - ma w sobie dużo witamin,które odżywiają Twoją skórę. Dodatkowo ma kwasy owocowe, dzięki którym skóra jest jaśniejsza, gładsza i bardziej miękka.
Sok z cytryny - rozjaśnia skórę dzięki kwasom. Słynie też z witaminy C (kogo mama nie poła herbatką z cytryną podczas grypy?), która wygladza erę i pomaga w produkcji kolagenu, który zapewnia skórze sprężystość
Banan - zawiera witaminy A i E, które regenrują skórę. Potas, kórego zawiera bardzo dużo, dobry jest w walce z suchością skóry i jej zmatowieniem.
Miód - bogaty w kwasy tłuszczowe, minerały i oczywiście cukry. Dba o odpowiednie nawilżenie skóry, a także zwęża pory. Jego działanie antybakteryjne łagodzi skórę trądzikową.
Woda różana - zawiera witaminy A, B, C i E. Woda regeneruje skórę, pomaga w walce z trądzikiem oraz pękającymi naczynkami.
Ogórek - jest bogaty w witaminy i minerały, szczególnie siarkę. Przez o idealny jest dla skóry trądzikowej i łojotokowej
Olejek eteryczny
Źródło: We heart it
Aby Twój peeling pięknie pachniał, użyj olejku eterycznego. Możesz go kupić w każdej drogerii - stosuje się go w kominkach zsapachowych. Pamiętaj jednak, aby wybrać naturalny olejek zapachowy. Możesz wyierać z wielu róznych wariantów - odprężająy olejek sosnowy, energetyzny olejek pomarańczowy lub zmysłowy olejek jaśminowy
Jak i kiedy korzystać?
Źródło: We heart it
Z peelingu powinnaś korzystać 1-2 razy tygodniwo, najelepiej wieczorem. Wcześniej musisz dokładnie umyć i oczyścić twarz. Dopiero wtedy możesz nałożyć peeling. Trzymaj go 5-10 minut, a następnie zmyj.
Zobacz także
Lifestyle
ddob
youtube
MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
- 09.05.2019TIKTOK W PRAWDZIWYM ŻYCIU
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - MAMA W CIĄŻY: BĘDZIESZ MIAŁA SIOSTRĘ! | Światopoblond
- 09.05.2019TIKTOKER ROZSYŁA NAGIE ZDJĘCIA?! - TRUDNE PYTANIA
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - WYCIECZKA KLASOWA🇫🇷 🗼🥐 | Światopoblond
0 komentarzy