Jesteś Twórcą?
Jesteś Twórcą?
JAK WYJŚĆ Z FRIENDZONE? KROK PO KROKU
01.08.2019

JAK WYJŚĆ Z FRIENDZONE? KROK PO KROKU

autor
Zakochałeś się, a obiekt Twojego uczucia traktuje Cię jedynie jak brata czy siostrę? Jeżeli ciężko Ci wydostać się z Friendzone, jeśli naprawdę masz ochotę uciec, przeczytaj nasze wskazówki. ZAPRASZAM!
./uploads/Muszka/1654a45e1699dcfa0f7a39b46afd2a01.jpeg

1. Zadajesz sobie pytanie dlaczego czujesz się bardziej zaangażowany od tej drugiej osoby? Zastanów się czy przypadkiem nie wysyłasz mylnych sygnałów, które mogą odstraszać. Pamiętaj, że zbyt duży pośpiech i presja mogą okazać się zgubne i sprawić, że wzbudzisz niechęć do siebie. Ważne, aby zastanowić się czy z powodu tęsknoty za idealnym związkiem nie zaczynasz idealizować drugiego człowieka.

2. PRZEŁAM STEREOTYPY Większość osób, które znajduje się w friend zone jest postrzegana jako „ ten miły chłopak” i „ ta sympatyczna dziewczyna”.  Kłopoty zaczynają się kiedy pod żadnym pozorem nie chcesz skrzywdzić tej drugiej osoby, ale przestajesz informować przy tym o własnych potrzebach. Zakłopotanie zwiększa się coraz bardziej, bo odczuwasz rodzaj jakiegoś pociągu, ale w strachu przed kolejnym krokiem wycofujesz się nie naciskając, by przez przypadek nie zniszczyć tak ważnej przyjaźni. Problemy zaczynają się wtedy, kiedy uczucia innych zaczynają być ważniejsze od Twoich własnych, gdy nieświadomie dajesz innym do zrozumienia, że Twoja uczucia się nie liczą i kiedy coraz trudniej znaleźć w tym wszystkim równowagę. Takie sytuacje sprawiają, że w oczach innych posiadasz bardzo niskie poczucie własnej wartości.

3. DOTYK Należy pamiętać, że różni ludzie wyznaczają sobie własne granice i strefy i trzeba zachować ostrożność, by nie osaczyć drugiej osoby. Jeżeli czujesz, że to Ty powinieneś wyjść z inicjatywą, zacznij od małych i czułych gestów, dotknij włosów, ręki czy ramienia tej drugiej osoby. Spokojnie, jeżeli to się nie spodoba, lub będzie za szybko na gesty tego typu, na pewno zostaniesz o tym delikatnie poinformowany. Dotyk sprawia, że druga osoba czuje się atrakcyjna i jest informowana o tym, że emanujesz pewnością siebie. Wszystkie te rady sprawią, że masz szansę zbliżyć ku sobie swojego wybranka i wyjść z friendzone.

4. RÓŻNICE MIĘDZY ZWIĄZKIEM A PRZYJAŹNIĄ eśli uważasz, że związek to szalona mieszanka przyjaźni i fizycznego pociągu, znajdź coś co Was łączy, a cała reszta przyjdzie z czasem. Nie wszyscy jednak postrzegają bycie w związku w ten sam sposób. Niektórzy oczekują, że partner będzie spełniał w ich życiu daną rolę, która w późniejszym czasie przyczyni się do wzrostu pociągu fizycznego. Osoba z którą chcesz być, najprawdopodobniej w większym stopniu niż Ty wytycza granicę pomiędzy przyjaźnią a związkiem. Pamiętaj, że wszyscy ludzie, zarówno kobiety jak i mężczyźni, chcą być brani pod uwagę i że zawsze należy się liczyć z uczuciami innych. Warto dodać, że niektóre zachowania, które pojawiają się w stałych związkach, nigdy nie pojawią się w relacji przyjacielskiej.

5. PODEJMIJ DECYZJĘ Zastosowałeś się do wcześniejszych rad, zostawiłeś w tyle swoje przyzwyczajenia i pokonałeś barierę dotyku, a bliska Ci osoba nadal widzi w Tobie tylko przyjaciela i nie udaje Ci się wyjść z Friend Zone? Właśnie nadszedł moment, kiedy musisz podjąć ważną decyzję. Może nigdy nie poznasz powodu, dla którego nie połączyło Was nic więcej, ważne abyś zadał sobie pytanie, czy jesteś w stanie kontynuować tą znajomość na tej stopie

./uploads/Muszka/38c4482d7d34b8057856cf30fb96b468.jpg

Miej świadomość, że po przejściach z Friend Zone na początku będzie Ci ciężko przelać uczucia na kogoś innego. Kiedy na horyzoncie pojawi się Twój potencjalny rywal, wewnątrz będziesz walczył z zazdrością i frustracją. Pamiętaj, że nawet jeżeli poradzisz sobie z własnymi emocjami, Twoje serce może pozostać rozdarte jeszcze przez długi czas.– Czasem łatwiej sprowadzić przyjaźń do poziomu zwykłej znajomości. Twój przyjaciel może poczuć się urażony, warto wtedy spróbować szczerej rozmowy

15 lubi to
1
57
1 komentarzy

ewiak
1

Super rady!

 

odpowiedz

ewiak
1

Super rady!

 

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda