#5 oznak, że powinieneś zostać swoim własnym szefem!
11.07.2019

#5 oznak, że powinieneś zostać swoim własnym szefem!

Jeżeli wydaje Ci się, że marnujesz się w swojej pracy i czas założyć własną firmę to koniecznie sprawdź czy masz do tego odpowiednie warunki! Pół żartem, pół serio - przemyśl to! :)
FUCK YOU
#1 Nie ulegasz?
Jesteś asertywny/a? Stanowcze "NIE" to uwielbiana przez szefów wszystkich szefów śpiewka.
"Dostanę podwyżkę?" - "NIE".
"Mogę wyjść 5 minut wcześniej" "Oczywiście, że.... NIE"
To bardzo proste! 
A tak całkiem serio, od momentu rozpoczęcia działalności musicie postawić przed sobą naprawdę spory mur i nie dać się tym wszystkim telefoniarzom, którzy będą Was codziennie namawiać do skorzystania z ich "najtańszej, najlepszej, najkorzystniejszej, naj...naj..." oferty. To Wy i tylko Wy wiecie co jest Wam potrzebne! 
 
WORK
#2 Nie znosisz kiedy ktoś Ci rozkazuje?
To jest chyba jednen z najbardziej potwierdzających znaków, że musisz być swoim własnym szefem. Wstajesz, o której chcesz, pracujesz ile chcesz i robisz co chcesz!
Czyż to nie piękne?
Ale tylko w snach.. Tak naprawdę nie śpisz po nocach, a jak już zaśniesz to i tak wstajesz rano, robisz durne rzeczy, bo przecież nikt Ci lepiej nie policzy ile musisz sprzedać, żeby zarobić i nikt za Ciebie nie załatwi tej sprawy w urzędzie. No więc... gdy będziesz miał własną firmę naucz się rozkazywać sam sobie. 
SZANEL MENEL
#3 Sknera z Ciebie?
Tak, tak. To może śmiesznie brzmi, ale musisz być skąpy. Fachowo nazywa się to oszczędnością. Utrzymać biznes to nie taka łatwa sprawa i nie można szastać pieniędzmi na lewo i prawo. Początki bywają szczególnie ciężkie i w pewnym momencie złapiesz się za głowę patrząc na tabelkę kosztów, ale spokojnie kiedyś może kupisz sobie te Porsche. 
SMOKE WEED EVERYDAY
#4 Musisz być od czegoś uzależniony
Mogą to być papierosy, alkohol, narkotyki, dłubanie w nosie... co tylko chcesz. Ważne żebyś ten stres z pracy mógł przenieść na coś innego. 
A tak serio to musisz mieć jakieś pasje poza pracą, bo zwariujesz! Czasami trzeba się wyluzować i swoją głowę przenieść tam, gdzie jest przyjemnie. 
WORK HARD
#5 Nie masz domu?
Świetnie się składa! Jeżeli chcesz założyć własną firmę, to nie musisz już szukać mieszkania! Od teraz Twój dom to Twoje biuro, spędzisz tam resztę swojego życia...
A jeżeli już masz te nieszczęsne mieszkanie to pamiętaj żeby płacić rachunki na czas, to chociaż od czasu do czasu będziesz mógł zalecieć wykąpać się w normalnych warunkach, a nie w firmowej umywalce. No chyba, że siedzisz w branży łazienkowej, to obejdzie się bez płacenia tych rachunków. 
10 lubi to
1
21
  • udostępnij
1 komentarzy

ksanaru
0

yes​​​​​​​

odpowiedz

ksanaru
0

yes​​​​​​​

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda