O czym warto pamiętać, jadąc na wakacje z chłopakiem?
03.07.2019

O czym warto pamiętać, jadąc na wakacje z chłopakiem?

autor
Wspólne wakacje mogą być świetną okazją do zacieśnienia więzi w związku, ale bywają także powodem rozstań. Jeśli chciałabyś przeżyć niezapomniany wyjazd z ukochanym, musisz uważać na kilka rzeczy. W przeciwnym razie może nie obejść się bez awantur. Pamiętaj, że wakacje mają być beztroskim i radosnym czasem. Sprawdź, o czym powinnaś pamiętać zanim wybierzesz się w podróż ze swoim chłopakiem.
./uploads/zuzamt/d555ff9591ca6c624e2c7e2e08e339a8.jpg
Fot: weheartit.com
1. Wakacje nie są od kłótni

Jeśli na co dzień Wasz związek należy do tych bardziej burzliwych, pełnych sprzecznych emocji, uważaj, aby Wasz wyjazd nie przerodził się w istną męczarnie. Uwierz, że przebywanie 24h na dobę z drugą osobą może rodzić konflikty, a jeśli dotychczas wystarczał Wam mały punkt zapalny do wywołania mega awantury, to musisz uważać. Nie chcesz przecież przeżywać „cichych dni” na wakacjach. Przed wyjazdem ustalcie, że nie możecie dopuścić do sytuacji, w których drobnostka spowoduje kłótnie. Pamiętajcie, że to mają być radosne chwile, które Was do siebie zbliżą, a nie podzielą, dlatego wakacje mają być czasem bez sprzeczek. Gdy tylko zauważysz, że któreś z Was zaczyna się nakręcać, policzcie do 10 i przypomnijcie sobie o wspólnych ustaleniach.


 
./uploads/zuzamt/f92a170b1c11f7c438d72a13842d5fc3.jpg
Fot: weheartit.com
2. Nie musicie robić wszystkiego razem

Super, że wakacje są czasem, który możecie spędzić razem 24h na dobę, ale pytanie czy na pewno chcecie? Po takich 7 dniach intensywnego bycia razem, możecie poczuć się nieco przytłoczeni drugą osobą, dlatego dobrym rozwiązaniem jest robienie drobnych rzeczy osobno. Jeśli Twój chłopak ma ochotę pójść popływać w morzu lub basenie, a Ty wolisz w tym czasie poopalać się i poczytać książkę, to nie musisz rzucać wszystkiego i iść z nim. Działa to w obie strony. Jeśli on zaplanował sobie po południową siestę, a Ty w 35-stopniowy upał wyciągasz go do okolicznych sklepików, aby kupić pamiątki, to nic dziwnego, że na samą myśl dostaje drgawek. Nie zmuszaj go do czegoś, na co nie ma ochoty. Przecież możesz wybrać się sama.


 
./uploads/zuzamt/e2d3fee0a39d08d80ce1c38ade262fff.jpg
Fot: weheartit.com
3. Nie musi być idealnie

Wiele z nas jest idealistkami. Na myśl o wspólnych wakacjach z ukochanym, chcemy aby wszystko było perfekcyjne. Zawiodę Cię – nie będzie, bo nigdy nie jest, ale im bardziej do wszystkiego podejdziesz na luzie, tym więcej fajnych chwil Cię spotka. Zamiast denerwować się, że podczas kolacji poplamiłaś sukienkę, obróć to w żart, że jesz zbyt łapczywie, bo wszystko jest taaaakie pyszne😉. Serio, to nie są powody do nerwów i w żadnym wypadku nie wpłyną na pogorszenie Waszych wakacji (no chyba, że zaczniesz robić fochy). Tak samo nie denerwuj się, jak znajdziesz skarpetki swojego chłopaka w jednym kącie pokoju, a w drugim brudny T-shirt. Nie sprzątaj tego, przecież jesteś na wakacjach, a to czas wolny od tak przyziemnych spraw, jak sprzątanie.


 
./uploads/zuzamt/1d0808a7dbaabd3ba54ddd27cebe54f7.jpg
Fot: weheartit.com
4. Uważaj na rutynę

Siedzenie przez 7 dni w hotelu wydaje się brzmieć kusząco, ale może też być pułapką. Pierwsze 3 dni z pewnością będą rajem na ziemi. Codziennie rano śniadanie, później wyjście na plaże lub basen, tam posiedzicie kilka godzin, pójdziecie zjeść obiad (oczywiście w hotelu, bo po co wychodzić gdzieś dalej?), później krótka drzemka, znowu wyjście na basen, powrót do pokoju, aby wziąć prysznic, następnie zbieranie się na kolacje, a później kilka drinków w hotelowym barze. Brzmi fajnie, ale jeśli każdy dzień na wakacjach ma wyglądać tak samo, to raczej nie będzie to niezapomniany wyjazd pełen przygód. Uważajcie na rutynę i postarajcie się tak zaplanować czas, aby każdy dzień wyróżniał się czymś wyjątkowym (małą wycieczką, wyjściem do okolicznej tawerny itp.).
./uploads/zuzamt/5f7e40f4178bc3de3e9dd476bb29401e.jpg
Fot: weheartit.com
5. Idźcie na kompromis

Zamiast sprzeczać się o najmniejsze kwestie, warto abyście nauczyli się iść na kompromis. To Wam się przyda także w późniejszym, wspólnym życiu. Podczas wakacji łatwiej jest się dogadać, gdy dookoła panuje luźna, beztroska atmosfera. Jeśli Ty chcesz pojechać do pobliskiej miejscowości, aby zwiedzić zabytki, a Twój chłopak zaplanował na ten dzień rozrywki na plaży (np. skutery wodne), to nie musicie się o to sprzeczać. Możecie pierwszą część dnia spędzić na plaży, a po obiedzie pozwiedzać okolicę. Każdy będzie zadowolony 😊.
21 lubi to
6
21670
  • udostępnij
6 komentarzy

SuzaneKate
17

O antykoncepcji zapomniałaś 

odpowiedz

dpblogpl
1

Szczególnie punkt z kłótniami! Nie raz widziałam jak ludzie się kłócą na wakacjach. A przecież one są od tego, by się zrelaksować ;) 

odpowiedz

aneczkai
0

<3

odpowiedz

0

Ekstra!

odpowiedz

Toshi_duff
0

Kłótnia to rzecz która najszybciej potrafi zepsuć cały wyjazd :(

odpowiedz

ksanaru
0

yes

odpowiedz

ksanaru
0

yes

odpowiedz

Toshi_duff
0

Kłótnia to rzecz która najszybciej potrafi zepsuć cały wyjazd :(

odpowiedz

0

Ekstra!

odpowiedz

aneczkai
0

<3

odpowiedz

dpblogpl
1

Szczególnie punkt z kłótniami! Nie raz widziałam jak ludzie się kłócą na wakacjach. A przecież one są od tego, by się zrelaksować ;) 

odpowiedz

SuzaneKate
17

O antykoncepcji zapomniałaś 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda