Roślinność balkonowa- jakie rośliny hodować na balkonie?
07.05.2019

Roślinność balkonowa- jakie rośliny hodować na balkonie?

Wiosna to najlepszy czas na sadzenie kwiatów. Roślinność balkonowa dodaje uroku naszemu wnętrzu oraz sprawia, że relaks na balkonie staje się przyjemniejszy. Jednak jakie rośliny najlepiej sprawdzą się do hodowania na tarasie czy balkonie?

Pelargonie- klasyka gatunku
Zdecydowanie najczęściej wybieranymi roślinami na balkon są pelargonie. Roślina ta kwitnie od końca maja do pierwszych przymrozków. Najpopularniejsze są kwiaty w kolorach czerwonym i różowym, lecz występują również odmiany o kwiatach białych bądź fioletowych. Jest to roślinność balkonowa, która nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Wystarczy ją regularnie podlewać i nawozić. Będzie więc dobrym rozwiązaniem dla początkujących pasjonatów kwiatów.



Surfinie- balkonowe „dzwoneczki”
Surfinia to roślina, której kwiaty wyglądem przypominają dzwoneczki. Najczęściej są one różowe, liliowe lub białe. Kwitną od czerwca do października, a ich uprawa jest średnio wymagająca. Aby pięknie kwitły należy zapewnić im suche i ciepłe warunki, systematycznie je podlewać, nawozić oraz odrywać przekwitnięte kwiatostany.



Werbena- drobna i wytrzymała
Kwiatostan werbeny jest drobny i gęsty. Istnieje wiele odmian kolorystycznych m.in. różowych, czerwonych, fioletowych i białych. Bardzo często kwiaty werbeny mają różnego typu kropki, kreski czy plamki w innym kolorze. Kwitnie od lipca do pierwszych przymrozków oraz pięknie pachnie. Jest bardzo odporna na warunki pogodowe, szkodniki i choroby roślin. Należy je często i obficie podlewać. Roślina ta występuje w ponad 200 odmianach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.



Mięta- zioło lecznicze
Roślinność balkonowa to także różne zioła. Mięta, która znana jest ze swoich właściwości rozkurczowych jest bardzo łatwą do hodowania rośliną. Jej uprawa nie jest dla nas szczególnie wymagająca. Wystarczy zapewnić jej żyzne, lekko wilgotne podłoże oraz ustawić ją w zacienionym miejscu. Zioło to jest odporne na mróz, dlatego można ją hodować na balkonie do późnej jesieni, a na okres zimowy przenieść do kuchni.



Rumianek- domowy kosmetyk
Rumianek jest rośliną polną, a więc nie trzeba jej w szczególny sposób pielęgnować. Wystarczy zapewnić jej nasłonecznione miejsce i nie sadzić w pobliżu mięty. Kwiaty rumianku posiadają bardzo duże stężenie olejku rumiankowego, który działa przeciwzapalnie, dlatego okłady z rumianku można stosować na różnego typu zmiany skórne, oparzenia i podrażnienia.



Lawenda- pachnąca i odstraszająca
Lawenda to roślina ciepłolubna, dlatego należy umieścić ją w dobrze nasłonecznionym, przewiewnym miejscu oraz podlewać dwa razy w tygodniu. Kwiat ten bardzo intensywnie i pięknie pachnie, a olejki eteryczne, które wytwarza odstraszają muchy, komary i kleszcze. Jej uprawa jest więc dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy zabezpieczyć się przed owadami.
13 lubi to
1
290
1 komentarzy

Dollka
0

takie opisy lubię najbardziej! super :)

odpowiedz

Dollka
0

takie opisy lubię najbardziej! super :)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda